Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok azokról, akik...

Mit gondoltok azokról, akik vagdossák magukat?

Figyelt kérdés
Lenézitek őket vagy inkább megértitek vagy netán megpróbáltok úgy gondolni az illetőre,hogy pszichikailag beteg?
2013. jún. 14. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:

én vagdosom magam. külső körülmények kényszerítésére talán már egy hete nem tudtam vágni. ez alatt az idő alatt egyszer tudtam rá úgy gondolni, mint külső szemlélő,mintha benne se lettem volna és egyszerűen csak nem értettem. nem láttam értelmét. ez egy röpke pillanat volt csak.

én úgy tekintek a vagdosásra, mint végső mentsvárra. ez nem végleges, mintha megölnéd magad. maximum életed végéig magadon kell viselned,és ez sok kellemetlenséget okoz.. mindig rejtegetem,mert félek,hogyan reagálnának az emberek: strand, tesiöltözőben öltözés kizárva,csak körülményesen megoldható például.

2013. jún. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Szia,én is vagdosom magam csak kíváncsi voltam mások mit gondolnak erről.Itt a nyár és megdöglök hosszú újjú pólóban és nem szeretném,ha friss vágások lennének a kezemen.Mindenki azt nézné és sajnos a mai emberek,pláne a fiatalok velem egykorúak (15 vagyok) lenézik elég durva szavakkal illetik az ilyen embereket,mivel én érzékenyebb vagyok ezért megint nagyon magam alatt lennék és újabb hülyeséget követnék el.Kár,hogy kevesen vannak akik megtudnak érteni minket,hogy "pszichikailag betegek" vagyunk.Na de ebbe nem mennék bele.Egyes vágások és betűk jelét is viselem a kezemen,ami elég látható és viselni fogom életem végéig.Van amelyiket megbántam,de van olyan,amit nem.
2013. jún. 14. 22:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ez tiniknél elég gyakori eset mert nem tudják kezelni a belső feszültséget és azt hiszik, hogy így kiengedhetik. Legalábbis én így voltam vele megnyugtató volt a sebek látványa bár normálisan ezt sose tudtam megmagyarázni. Nekem nem maradtak meg a hegek, csak lelki szemeim előtt látom, hogy hogy is néztek ki a vágások. Amikor lebuktam akkor a csípőmet vagdostam, mert azt egy bikini is eltakarja, meg a lábamat de amint elmúlt a stressz leszoktam róla. Egyébként szerintem az ilyen embereknek nem árt egy szpichológus nem azt mondom, hogy irány szpichiátria és begyógyszerezve ücsörögjenek a szobában, de szerintem jót tenne az önkínzóknak egy szakember akikkel beszélhetnek
2013. jún. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyakori feszültséglevezetés. Az öncsonkítás vágya egyidős az emberiséggel.


Megértésre, némi kedvességre és jó közösségre lenne szükségetek, ezt gondolom.

2013. jún. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Talán nem fog tetszeni, amit válaszolok, de a véleményemet kérdezted. Először is megértem, hogy az ilyen embereknek pszichés gondjaik vannak. Amiért elítélem őket, az az, hogy hiába ismerték fel a problémát, nem keresnek szakszerű segítséget, hanem azzal nyugtatják magukat, hogy oké, pszichés beteg vagyok, nyugodtan vagdoshatom magam. Ez a lelki gyengeség és hülyeség netovábbja. Lehet, hogy szemétül hangzik, de hosszútávon akkor járnának a magukat vagdosó fiatalok a legjobban, ha minél előbb lebuknának, méghozzá nagy tömeg előtt, megszégyenítő módon. Így talán eljuttatná őket valaki szakemberhez, és a vagdosáshoz (szégyenhez) fűződő kellemetlen emlékek elvennék a kedvüket további öncsonkítástól. Aztán néhány év múlva, ha valaki meglátja a soha be nem gyógyuló hegeket, büszkén mondhatná a tulajdonosa, hogy bizony nehéz időszak volt, de már meggyógyultam.
2013. jún. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Utolsó: Igen megértelek és részben egyetértek veled.Én szakemberhez fordultam és azon vagyok,hogy másképp legyen.Nyilvánosság előtt nem szeretném,ha mindenki látná,hogy vágások vannak a kezemen.Nem tudom megfogalmazni,hogy miért.Nem hinném,hogy azért,mert gyenge vagyok inkább talán az a tudat él bennem,hogyha meglátnák a körülöttem lévő emberek lenézőek lennének velem.Hegek pedig még mindig vannak a kezemen.A hegeket nem szégyenlem ,talán azért,mert valamelyik betű és valamit az a betű jelent nekem.

Azok az embereke ,akik azért vagdossák magukat,hogy felhívják magukra a figyelmet,nem nézem le őket.Szerintem ők azért teszik ezt,mert így hívják fel magukra a figyelmet,hogy : "Bajban vagyok és nagyon szükségem van valaki segítségére"-én nem tartozom ezek emberek közé,de róluk ez a véleményem:)

2013. jún. 16. 13:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt, hogy felesleges, és hagyd abba.


Én is csináltam. Gyenge voltam, és már örökre együtt kell ezzel a tudattal élnem. Felesleges volt és hülyeség.


Hordj karkötőt, sok színes/vagy épp egyszerű karszalaggal el lehet fedni, és már nem is látszik. Én contractubex gélt használtam, már észre sem veszik.

2013. júl. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!