Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom, hová kéne ezt...

Nem tudom, hová kéne ezt kiírnom, de épp az a gyanúm, hogy őrült vagyok. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Akármennyire is hülye vagyok, normális válaszokat szeretnék kapni ;) Szóval van egy vőlegényem, 3 éve együtt vagyunk, mindennél jobban szeretem, és ő is engem. Eddig csodás minden, de a múltam elég bonyolult, és nem túl szép. A családomban gondok voltak, és annyi bántást lenyeltem mindenkitől, mikor nem is rám voltak igazából idegesek (a szüleim) és itt kellett, hogy legyek nekik mégis... Nem akarom hosszan részletezni, de 8 éves koromtól nekem kellett rájuk vigyáznom, és most 21 vagyok, és tele feszültséggel, amit sosem adtam és sosem adhatok ki. Úgy érzem, el is vesztettem mindenkit, a vőlegényem nélkül olyan egyedül lennék... Ő az egyetlen aki mindig úgy bánt velem, annyi szeretetet adott, amennyire szükségem volt! Félek, hogy elveszítem, mert akkor mindent elveszítek. Tudom, ez talán beteges. De ha vitatkozunk egy apróságon, én felfújom, és napokig nem vagyok képes túl lenni rajta. Mert rettegek, hogy mindent elrontottam. Mi van velem? Hiányzik belőlem a bizalom? Sosem adott okot rá, h ne bízzak! De annyit bántom azzal, hogy félek. Mi a fene van velem? Pszichológus kell? Hogy változzak meg, hogy ne legyek azzal az emberrel idegbeteg, aki a legjobb hozzám. Annyira sok ez az egész... az egész élet nekem, úgy érzem.
2013. máj. 29. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért a hagyományos "őrült" léttől szerencsére elég messze vagy. :)

Mindenképpen keress meg szakembert, pszichológust vagy pszichiátert, mert ezek tipikusan olyan problémák, amelyeken lehet segíteni.

A feszültségre relaxációs módszerek + sport.

A múltbéli sérelmek feldolgozásához pedig kineziológus.

2013. máj. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy őrült, de nyilván van valami lelki deffekted - mint legtöbbünknek. Abból amit leírtál talán egy önismereti csoport lenne neked hasznos, de azt is érdemes úgy kezdeni, hogy beszélsz egy pszichológussal.
2013. máj. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én pszichológus akartam lenni (nem vettek fel), de a lényeg, hogy én nagyra értékelem a munkájukat. Viszont az apámmal élek, és ha megtudná, hogy ilyen helyre elmegyek, egyáltalán azt, hogy bármi bajom van, nagyon kiborulna. Nem tehetem meg. De köszönöm a válaszokat.
2013. máj. 29. 11:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor ezekszerint nagykorú vagy, ergo nem kell a beleegyezése. Én egy család 3 nőtagján néztem végig, hogy tönkreteszik magukat azzal, hogy nem keresnek segítséget, mert mi lesz, ha a szomszéd meg a kolléga meg mittudoménki megtudja. A te életed, egy van belőle, ha úgy érzed, hogy segítség kell ahhoz, hogy jobban érezd magad benne, akkor ne foglalkozz azzal, hogy ez apádnak esetleg nem tetszene, nem vele hanem a pároddal tervezed a jövőt amit ez az állapot veszélyeztet.
2013. máj. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, csak vannak azért bekavaró tényezők. Sajnos még nincs közös lakásunk, anyagi okok miatt a vőlegényemmel (és persze csak akkor házasodunk össze, ha már lesz) viszont amíg itthon lakom, addig a gyerek szerepét töltöm be, hiába vagyok nagykorú. Nem tetszik nekem se, de nem bírnék úgy élni, ha tönkretenném az egyik szülőmmel a kapcsolatomat. És hát mit ne mondjak... azt hiszem, elég könnyen tönkre lehetne tenni :/ de talán egyszer lesz erőm kiállni magamért.
2013. máj. 29. 11:20
 6/7 A kérdező kommentje:
megint köszönöm a választ !
2013. máj. 29. 11:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Tündérhegyen, lehet, hogy tudnának neked segíteni. Akiknek ilyesmi bajuk van azoknak, sokszor segítenek ott.
2013. jún. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!