Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti mit gondoltok az anorexiáso...

Ti mit gondoltok az anorexiásokról és a bulimiásokról?

Figyelt kérdés
Lenézitek, esetleg sajnáljátok őket? Betegként tekintetek rájuk?

2013. márc. 11. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Betegek, kezelni kell őket, mert súlyos következményei lehetnek mindkettőnek.
2013. márc. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom őket. Nem értem, hogy miért kell tönkretenni magukat, és azt sem értem,hogy olyankor hol vannak szülők, rokonok,ismerősök,hogy miért nem veszik észre időben, mikor tönkreteszik magukat.

Úgy tekintek rájuk ,mint lelki betegek.

2013. márc. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
soha nem nézek le senkit, de egyik napa következőnek voltam szemtanúja. Állok az áruház pénztáránál, a másik kasszánál feláll a kis csaj és odaszól a kolléganőjének, hogy megy ebédelni. kérdezi tőle: Mit eszel? Mondja: Salátát, meg jegyi azt is hogy most fogyózik. akiről most írok, egy fiatal 25 év körüli, nagyon szép arcú és egészséges testalkatú lány. (egyelőre)sőt azt is mondhatnám, lógott rajta a gatya. Az ilyent igen is lenézem, meg hülyének is nézem. Sanyargassa magát ....
2013. márc. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző, nem lehet, hgy az a széparcú is beteg volt?

Én anorexiás vagyok ezért megértem őket. Ebbe nagyon könnyű beleesni annak, aki hajlamos rá. Kijönni viszont nagyon nehéz. Én szeretnék meggyógyulni de nem megy az olyan egyszerűen. Vannak jobb napjaim, amikor én is azt gondolom, sanyargatni magam tiszta hülyeség, hogy voltam képes azt csinálni magammal, a testemmel...de máskor meg visszajön minden korábbi gondolatom, hogy nem érdemlem meg a kaját, a jókedvet, az életet...

Szerintem attól, hogy valakin nem látszik az evészzavar még lehet beteg. Nem kell 30kg-nak lennie, sőt! Csak az emberek nem ismerik eléggé ezeket a betegségeket és azt gondolják biztos divatból koplal, azok a lányok, akik vékonyak, biztos csak azért nem esznek, hogy menők legyenek. Hát, szó nincs erről, menálisan ugyanis beteg emberekről van szó, akiknek a legutolsó gondolatuk, hogy divatozzanak...legszívesebben meghalnának, eltűnnének. Általában az evészavarral depresszió és szorongásos zavarok társulnak, társadalmilag elszigetelődnek ezek a betegek, úgyérzik senki sem érti meg őket. Ezen szerintem segíteni kellene, csak nem mindegyik étkezési zavaros kér elég hamar sajnos segítséget.

2013. márc. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Adrenalin ***** válasza:
Anorexiás az lesz, aki menekül valami elől, tehát mentálisan beteg. Az ilyenen segíteni kell. Én is majdnem, sőt, mondhatni bele is estem ebbe, de a családom támogatásával sikerült legyűrnöm. Eleinte még vissza-vissza tértek a sötét gondolatok, de mára már teljesen elmúltak.
2013. márc. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én beteg embereknek tartom őket, akik kezelésre szorulnak.
2013. márc. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!