Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki járt már pszichiáternél,...

Aki járt már pszichiáternél, segítene? Milyen volt?

Figyelt kérdés
Most megyek először..Magánorvos lesz, így nincs beutalóm sem. A pszichiáter gyógyszert ír fel, nem? De azt hogy, csak egy beszélgetés alapján? Vagy hogy, bemegyek, és vele is úgy kell beszélgetni mint egy pszichológussal? Vagy mit csinál velem egyáltalán?

2013. jún. 12. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
A pszichiáter orvosságot írHAT fel, mivel neki orvosi képzettsége van. Ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy fel is fog írni. Az állapotod alapján fog dönteni. Egyébként ugyanazt csinálja, mint egy pszichiáter, elbeszélget veled, felméri az állapotodat és amennyiben azt szükségesnek látja, akkor ír fel neked gyógyszert. Ha nem szeretnél semmit sem szedni, akkor mondd el nyugodtan neki és együtt döntötök a továbbiakról.
2013. jún. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Olyan, mint egy látogatás a körzeti orvosnál, csak több benne a beszélgetés.

Bemész, elmondod, mi a baj, ő kérdez elég sokat, esetleg vizsgálatra küld, és valamit majd kitaláltok. Jelenleg az a protokoll, hogy gyógyszert csak akkor írnak fel, ha mindenképp muszáj.

2013. jún. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tudod a Te esetedben az a hiba, hogyha beutalóval mennél pszichiáterhez, akkor már ki lennél vizsgálva, belgyógyászatilag. Ugyanis a háziorvos ezt elvégezteti, mielőtt kiadja a beutalót. Így a te magánorvosodnak azt is számításba kell venni, hogy a tüneteidet esetleg szervi balhé is okozhatja. Küld ide, oda, meg vissza is, és ezért még tejelsz is neki. Közbe meg lehet, nem is pszichiáter kellene neked, hanem proktológus, stb. Nem tudom tudsz e követni? És ezek mind pénzek, ahányszor mész...

És amikor már tuti, hogy egészséges vagy testileg, csak agyilag gagyi, nos akkor már tényleg csak a beszélgetés, meg a viselkedésed, a reakciód alapján dönti el, mi kell neked. De addig pár ülésen megkönnyíti a ritikülödet...( bukszádat...) Írd meg majd, mi volt.

2013. jún. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért választottam magánorvost, mert nem szeretnék előtte elmenni a háziorvosomhoz..őt inkább kihagynám.
2013. jún. 13. 04:28
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazából alvásproblémákkal, meg szorongással mennék. Évek óta fennálló gondok, most elég súlyos...és azért mennék, mert szükségem lenne valamire, amivel végre tudnék rendesen aludni, mert muszáj lenne tanulnom, dolgoznom, és így nem lehet..
2013. jún. 13. 04:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha államilag finanszírozott pszichiáterhez mész, akkor sem kell beutaló, tehát nem kell a háziorvosodhoz menni előtte.
2013. jún. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, de a közelben lévőket nem tartom szimpatikusnak.
2013. jún. 13. 08:25
 8/9 anonim ***** válasza:

# 3/7

Proktológus??? Hogy jönnek ide a végbélpanaszok? :D


Egyébként kérdező, akihez mész pszichiáter végez pszichoterápiát is?


Én jártam fizetős pszichológushoz és mellette sztk-s pszichiáterhez is és egész jól voltam. Csak aztán nem volt már rá pénzem, úgyhogy maradt a pszichiáter, aki random tablettákat irogatott fel; amivel nem is lenne baj, ha használnának. Semmilyen belgyógyászati vizsgálaton nem vettem részt.


Maga a vizsgálat a pszichiáternél úgy nézett ki, hogy kérdezett pár dolgot, elmondtam ugyanazokat amiket a pszichológusomnak is. Erre kitalálta, hogy valamilyen kevert depressziós panaszom van és felírt egy gyógyszert.


Végül az én javaslatom csak az, hogy olyan fizetős pszichiáterhez menj, aki végez pszichoterápiát is, mert a gyógyszer (a közvélekedéssel szemben) nem segít egyáltalán, csak a tüneteket enyhíti. Amint abbahagyod a szedését 90% az esélye, hogy visszaesel.

2013. jún. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, olyanhoz terveztem, aki pszichoterápiát is végez, vagy ha nem, akkor lehet elmegyek mellette pszichológushoz is. Tudom hogy a gyógyszer önmagában nem megoldás sajnos...

A pénz most nem számít annyira.

2013. jún. 13. 21:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!