Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Voltatok már internetfüggőségg...

Voltatok már internetfüggőséggel pszichológusnál, pszichiáternél?

Figyelt kérdés

2013. máj. 23. 00:32
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem, de én is attól tartok, hogy internetfüggő lettem... gondoltam is rá, hogy kiírok egy kérdést ezzel kapcsolatban, de Te már megtetted.
2013. máj. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hmm.. nem is lenne rossz ötlet? :D


Vagy mégis fölösleges lenne. A netfüggés pótcselekvés. Nyilván azért tud kialakulni, mert valaki megteheti.. és mert olyan szétszórt az akarata, hogy konkrétan meg is teszi. Ez akkor baj ha más dolgokat hanyagol miatta.. amik amúgy fontosak lennének. Bár kinek mi fontos?


Ha TUDOD magadról hogy ez a helyzet, akkor viselkedj tudatosan. A pszichológus is csak arra világíthat rá külső megfigyelőként hogy értelmetlen függeni, esetleg megtaláljátok az okát.. Erre magad is rájöhetnél, kicsit el kell gondolkodni.

Én egy csomó kellemetlen dolgot halogatok a fórumozással. Sok mindennel nem akarok szembenézni, részint önmagammal. Így inkább elba.szom az időmet.

2013. máj. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznös hozzászólásokat, ha valakinek van személyes tapasztalata a dologgal kapcsolatban azt szívesen meghallgatnám.
2013. máj. 23. 12:13
 4/7 lexéta válasza:

voltam már pszichológusnál, de nem elvonón. az én véleményem az, hogy nem segítenek semmit. magadtól kell leszoknod. ez csak tőled függ. ne fizesd be a netet és probléma megoldva.:D

amúgy szerintem keress egy másik hobbit. kezdj el sportolni, barátokkal lógni, bulizni, legyen napi terved, szoros időbeosztásod. hidd el, ha nem marad időd gépezni, észre sem fogod venni, hogy hiányzik.

2013. máj. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg az a véleményem, hogy régen, a paraszti világban leszidták a leányt, ha könyvet olvasott, akár gyertyafénynél is, hogy "könyv-függő" és ne álmodozzon. Aztán ma meg az számít intelligensnek, aki sokat olvasott ember. Arra akarok kilyukadni, hogy lehet, hogy nem is baj az internet függőség. Így rengeteget tanulhatnak a szegényebb emberek is és az is "beszélgethet" másokkal, akinek nincs pénze szórakozóhelyre járni. és külföldről is írhatnak, Skype-olhatnak. Fogyatékosok is becsatlakozhatnak, akik pl. tényleg nem bírnak este lemenni egy diszkóba. Szerintem jó függőnek lenni. Persze az ember azért néha fürödjön meg és egyen is valamit. és ha van munkája: érjen be időben. :-)
2013. máj. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2013. máj. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, amit az 5-ös mond, hogy mennyit változik a világ :-) Sok igazság van benne. Az internet valóban megkönnyíti a mindennapjainkat.

Az ma sem baj szerintem, ha valaki sokat internetezik és így tájékozódik, ismereteket szerez, tartja a kapcsolatot távol élő ismerőseivel stb. A függőség, a szó szoros értelmében vett függőség azonban itt sem jó, ahogyan semmilyen más esetben sem. Pl. minek naponta 30-szor megnézni a facebookot vagy a gyakorikerdeseket? :-)

2013. jún. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!