Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bírom a kritikát, stresszh...

Nem bírom a kritikát, stresszhelyzeteket. Van segítség erre?

Figyelt kérdés
Mindent magamra veszek, támadásnak érzek. Olyankor ki kell sírnom magam, de nem mindig van rá lehetőségem. Igen régi és mély fájdalmaim vannak lelkileg. :( 21N
2013. jún. 4. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez rám is jellemző, de igyekszem ezen változtatni.Ha valaki bunkón, vagy ellenszenvesen viselkedik, elkönyvelem magamban, hogy idióta az illető és igyekszem levegőnek nézni.A kritikákra pedig elég csípősen vissza tudok vágni, ha nem is azonnal de hát ami késik, nem múlik.Neked is ezt javaslom.Nem sírni kell ezen, hanem vagy visszaszólni, vagy kiröhögni az illetőt és otthagyni a fenébe.
2013. jún. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 45 évem alatt nem tudtam ezen változtatni, sajnos.

Elég, ha pl. itt kapok egy kritikus kommentet és el van cseszve a napom.

2013. jún. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell minden kritikát személy ellenes támadásnak venni, előfordul, hogy a környezetednek lehet igaza 1-2 dologban. Pont emiatt szerintem az lenne a cél, hogy ha valaki kritizálni kezd, akkor gondold végig, lehet-e igazság abban, amit mond. Ha úgy ítéled meg, hogy nincs, akkor ne törődj vele, úgy is azt csinálsz, amit te szeretnél, ha viszont jogos az észrevétel, akkor meg ha szépen végiggondolod a helyzetet, esetleg lassan de tudsz változtatni a dolgon.
2013. jún. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz az ilyen taplókkal, csak annak a véleményével akinek fontos vagy!

Ha hozzád közel álló személy kritizál vedd figyelembe, hogy nem-e dühös vagy biztosan átlátja a dolgokat stb.

2013. jún. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!