Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy megőrültem?

Lehet hogy megőrültem?

Figyelt kérdés
Nos 12 éves vagyok .Ha jellemezni kell magamat így teszem: Szulejmán,barack és vöröspöttyös könyv imádó,hisztis,önsajnáltató .Mióta fölsős lettem az általánosban azóta megváltoztam elkezdtük a barátaimmal a pedózást,célozgatást viccből .Mások legtöbbször úgy jellemeznek hogy bolond,vicces,kedves,megértő. Ez mind szép és jó csak hogy álarc .Vannak barátaim imádom őket, nem ez a baj. Reggel hatkor kelek és későn fekszek le,a fiúkkal az osztályban jóban vagyok de sokszor viccelődnek hogy úgy nézek ki mint egy drogos. Persze ez nem bánt. Amíg az iskolában vagyok nincs semmi baj kivéve ha a családomra gondolok. Két nővérem van mindkettő kitűnő,én nem, mindkettő szép, én nem,mindkettő viccesebb nálam….szeretem őket ők is szeretnek engem de szoktak lenni elég kemény viták. Az egész család egészséges senki sem cigizik se semmi. Apám sokszor mondja hogy retardált,lusta,önző,béna,vesztes,hülye vagyok,de néha eltudom felejteni ezeket és szeretem őt is. Anyukám nagyon kedves meg minden de mindkettővel veszekedek SOKAT. Legtöbbször azért mert matekból és nyelvtanból nem állok olyan jól. A lényeg, délután kettő körül szoktam haza érni és ötig-hatig egyedül vagyok .Gyakran hallok zajokat valószínűleg beképzelem .Ha egyedül vagyok képes vagyok magammal veszekedni vagy beszélgetni.Ha valamit elrontok bántom magam csak úgy. Van olyan hogy két órákat sírok és hirtelen elkezdek nevetni. Félek hogy skizofén lettem, két személyiségem van az bulis,kedves,vicces,pedózós és az őrült,depressziós,önsajnáltató. Félek magamtól és nem szeretek egyedül lenni ,de anyám nem szereti ha iskola után elmegyek valahova a barátaimmal. Lehet hogy megőrültem?
2013. máj. 7. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem őrültél meg, az írásodból úgy tűnik hogy beléptél a pubertánsba. Ilyenkor a tested elkezd másfajta hormonokat termelni mint azelőtt, ezért megváltozik mind a külsőd mind a belsőd. Ezért vannak a hangulatingadozásaid is. Valószínüleg azért hallasz zajokat illetve beszélgetsz magaddal mert sokat vagy egyedül, ez nem meglepő. Kitartás :)
2013. máj. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi :) :S
2013. máj. 7. 21:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de mit takar a pedózás?
2013. máj. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
minden félre hallott szó miatt össze nézünk a pedofilokról beszélünk,a fiúk basszák egymást,seggre csapás stb..én csak beszélni szoktam de amúgy ez csak viccből csináljuk a mi osztályunk tök jó csak mindenki bunkó más osztállyal :P :S
2013. máj. 8. 20:24
 5/9 anonim ***** válasza:

pedózás:D


na de komolyan: beszélj a szüleiddel erről. Nekem úgy tűnik, hogy szenvedsz, és az sem éppen kedvező, ha az apád azt sulykolja beléd, hogy "retardált,lusta,önző,béna,vesztes,hülye" vagy. Ezzel aláássa az önbizalmad, hosszú távon sokat árthat a fejlődésednek! Kérj segítséget!


Egyébként a fogalmazásmódodból kitűnik, hogy érdekes egyéniség lehetsz, én nem tartanálak lúzernek.

2013. máj. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a komit, lehet hogy erőt veszek magamon és beszélek velük. Most már úgy érzem inkább az osztályom a családom :S
2013. máj. 12. 20:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Olvasd el, kérlek ezt a könyvet, és nagyon sok mindenre magyarázatot és választ kapsz:

Dr. Susan Forward : Mérgező szülők


22/N

Ui.: Az apám egy maximalista, zsarnok, öntömjénező, pedofil és molesztált 10-től 20 éves koromig (ja, egyébként orvos!). Ezen kívül hasonló dolgokat mondott elég sokszor nekem, mint a te apád neked, és mondhatom, felnőtt koromra annyi önbizalmam sem maradt, mint egy pillangónak. 20 évesen eléggé depressziós lettem, és a több éves halálvágyat és halálfélelmet követően öngyilkos akartam lenni. Úgy éreztem, megváltás lenne a halál, mert már nem bírtam tovább azt a szeretethiányt. Mert azt láttam, hogy a szüleim látszólag nem szeretnek (legalábbis úgy bántak velem), és mivel két debil mellett nevelkedtem (tehát hozzájuk kellett alkalmazkodnom), a külvilág sem épp olyan jeleket adott le, hogy szerethető vagyok. Ja, anyám is beteg. Paranoid skizofrén. Neki nagyon borzalmas gyerekkora volt, alig kapott szeretetet, és összeroppant. Azóta a téveszméivel nyugtatja magát...csupán ennyi a skizofrénia. Okos ő, csak tönkrement az érzelmi feldolgozó rendszere, kevés önbizalma van és nagyon érzékeny. De mivel egy "örülttel" nőttem fel, látom, hogy nem olyan őrültek az őrültek, csak hát az ember így tudja feldolgozni az olyan szenvedéseket, amiket már nem bírna elviselni.

A skizofrénia nem egyenlő a a tudathasadással (személyiségzavar). Szerintem te erős szeretethiányban szenvedsz, és úgy olvasom, nem igazán találod a helyed. Tudom, miről beszélsz. Szóval elkezdtem dolgozni magamon, mert láttam, ha az állítólagos szakértők nem tudnak segíteni, akkor nekem kell megtalálnom a megfelelő módot a lelki sebeim begyógyítására. Ebben persze benne van az is, hogy a tényleg tapasztaltabbaktól tanuljak, csoportterápiára is elkezdtem járni, és olvasom az ilyen nagyon hasznos könyveket. :)

Remélem segíteni fog.

2014. jan. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,most megint előjött apám őröltsége,hogy azonnal költözni kell,Új-Zélandot is nézegeti de oda biztos nem jutunk el.Az egyik nővérem egyetemre jár,másik meg két év múlva kezdi szóval egyedül leszek az ősökkel otthon míg el nem költözünk,másnak ez jól hangzik,de ez annyiból áll hogy a nővéreim mennek oda ahova akarnak én meg majd oda ahova tudok..(pl.:Egyetem,suli akármi..)A barátaimmal is most tök jóban vagyok,kiderült hogy a papám csontrákos és nem sok ideje van,apa a ***** anyámba küldött,a mamám mosolyogva mondja hogy öngyilkos lesz,kevés a pénzünk.Akinek hasonló helyzete van,az írjon privit.A fiú akibe szerelmes vagyok az meg segít a barátjának összejönni velem.. ._. :/ .Azok a sírós dolgok ugyanúgy mennek.Előző héten halt meg egy közeli ismerősünk,most egy pár napja barátunk,anya idegileg összeroppan.Apa miatt is meg a munka,most akar fősulira menni hogy a munkáját megtartsa.Az ő gyermekkora is nehéz volt,apja-anyja folyton verték,egyetlen támasza volt a nővére,mint most nekem is csak nekem kettő is van.Jöhetnek még válaszok!
2014. jan. 21. 19:48
 9/9 A kérdező kommentje:
A válaszod nagyon sokat segített,a könyvet meg megkeresem majd :)
2014. jan. 21. 19:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!