Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megőrültem?! 16/L

Megőrültem?! 16/L

Figyelt kérdés
Nekem valami bajom van!! Hihetetlenül fel tudom izgatni magamat, ha pl. valami olyasmiről hallok, amiről nem akarok, pl. az iskoláról (nagyon rettegek tőle), annyira elkezd verni a szívem, hogy érzem, és folyamatosan vissza kell számolnom, hogy "három, kettő, egy, zéró, utána pedig mély levegőt veszek, be-ki,be-ki, be-ki, de sokszor ez sem segít. És rengetegszer szoktam visszaszámolni, pl. amikor lekapcsolom a mikrót, előtte három, kettő, egy, zéró, szóval ilyen hétköznapi helyzetekben is. És amikor csinálok valamit, sokszor nem tudok koncentrálni, mert eluralkodnak rajtam a negatív gondolatok, pl. imádok kertészkedni, de ilyenkor mindig elkezdek gondolkodni, és annyira ideges leszek, annyira felhúzom magam, hogy megint jön: három, kettő, egy, zéró, mély levegő be-ki, be-ki, be-ki... Nagyon sokszor nem tudok koncentrálni, az iskolában az órákon, amikor olvasok, amikor tévézek. Mi van velem??? Félek nagyon!! 16/L
2012. aug. 4. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Panikbetegseg-fele?

Csak most meg ne huzd ra, hogy akkor ez van, sokan ilyenek es kesz... A lenyeg, hogyha panik, akkor abbol is van kiut. Az ujkorklub pont hu-n javasolnam körülnezni!


Amitöl felsz, abba bele kell menni. Szembenezni vele. (Nem elmenekülni.)


A gondolataidat te iranyitod, elöbb is megallhatnal a gondolatmenetben ilyen helyzetekben, mielött kialakul az az allapot.Te döntessz.

De amikor nyugodtan, otthon (vagy ha ott nem lenne alkalom, teremts ra mashol idöt, pl ilyen szep idöben a termeszetben egyedül) erdemes lenne atgondolni, ami ezek mögött a problemak mögött all, hogy az miert okozza nalad ezt. Mert mindig van megoldas, mindig legalabb 2 dolog között valaszthatsz. Igy nyugodt körülmenyek között neznek szembe azzal a bizonyos nagy dologgal, es akkor majd latod, nem is olyan "nagy".

Ha van a környezetedben olyan felnött (szüleid, masok, iskolapszichologus, tanar...stb), aki szerinted informaltabb ilyesmkiröl, emotionalisan erett, akkor hozza is fordulhatnal!

Jo egeszseget!

2012. aug. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szólj a szüleidnek és keressetek fel egy szakembert. vagy menj el olyan tanfolyamra ahol segítenek stressz kezelésben meg az ilyen hasonló dolgokban, jó az agykontroll is rá.
2012. aug. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ugyanez volt kb 9-10. osztályban, dilisnek néztek, azt mondták a tanárok hogy menjek el pszichológushoz, de aztán felülkerekedtem magamon, és mostanra sikeresen leérettségiztem és egyetemre is bejutottam. A lényeg hogy végy erőt magadon az ilyesmi fejben dől el.


19 F

2012. aug. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem ez inkább valamiféle kényszerbetegségnek tűnik. Nem tudsz megszabadulni a negatív gondolatoktól.

Nyugi... ez messze nem őrület. :)

2013. jan. 9. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!