Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ilyen kegyetlen nehéz...

Miért ilyen kegyetlen nehéz megtenni, ha már egyszer "eldöntöttem"?

Figyelt kérdés

Öngyilkos akarok lenni. Igen, tudom, újabb hisztis p*csa a láthatáron. kb. 10 éves korom óta, azaz 11 éve küzdök ezzel a gondolattal jóformán nap, mint nap. Egyszer volt egy félkomoly próbálkozásom, de nem jött össze, ez egy éve volt, azóta megjártam több pszichológust, pszichiátert. Tehát a kérdésemet NEM SEGÍTSÉGKÉRÉSNEK szánom, meg annak, hogy sajnálgassanak.

Csak arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek miért lehet az, hogy lejátszottam magamban, utálok élni, szenvedek, fájdalmaim vannak nap, mint nap, beteg vagyok stb. stb. és MÉGSEM vagyok képes megtenni. Csak tervezgetek, de az utolsó lépést megtenni félek. Ez lenne az az ostoba életösztön? Talán még nem vagyok annyira elborulva, hogy végleg rászánjam magam?

És még egy Tudom, hogy a "pénz nem boldogít", de esetemben az lenne az egyetlen megoldás, de az nincs.Mert dolgozni nem tudok az állandó fájdalmak és rosszullétek miatt, magánorvosokra pedig semmi pénzem, a TB-sek pedig elzavarnak, leráznak, megaláznak, és eszük ágában sincs kivizsgálni. "Na most akkor mondjátok meg nagyokosok, mi legyen."


2013. ápr. 16. 10:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
77%
Ha annyira halálodon lennél, mint írod, már rég megtetted volna. Nem kell hozzá sok, csak egy pillanatnyi elhatározás, és huss, elütött a vonat/leugrottál a hídról. De egyébként a fene se akarja, hogy meghalj. Akár tetszik, akár nem, vannak, akiknek szükségük van rád! Ezt kellene elfogadni, és megpróbálni végigjátszani az életet.
2013. ápr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy vannak akiknek szükségük van rám! Részben emiatt is habozok... Egyszer megpróbáltam, nem sikerült, de azért picit ijesztő volt. És félek. Naná, hogy habozok, és félek, azért tudom, hogy ez önzőség másokkal szemben, de nem tudom mi mást tehetnék!?

Csak biztosra akarok menni, mert túlélni egy vonatos esetet mondjuk lábak kezek nélkül még gázabb lenne...

2013. ápr. 16. 11:56
 13/25 anonim ***** válasza:
82%
Nincs miről beszélni bszameg egyszer azt mondod eldöntötted mostmeg nem?! Nem akarsz te öngyi lenni, ott írod. Akkor mi a fsznak idegesítesz másokat ezzel? Nem értem
2013. ápr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

elhiszem, hogy idegesít, mert engem is idegesít XD elég fura állapotban vagyok, saját magammal hadakozok áá :S

De akkor ne olvasd és máris kevésbé leszel ideges. Elnézésedet kérem!

2013. ápr. 16. 12:12
 15/25 anonim ***** válasza:
54%

De erről beszéltem neked! Nincs neked más bajod, csak az, hogy nem vagy saját magaddal kibékülve. Figyelj ide, tudom egyszerü leírni, más megcsinálni. De hidd el nekem, én is átéltem már sok szart, volt, hogy arra gondoltam megölöm magam, de hamarjában el is hesegettem ezt. Figyelj ide rám!


Akármit is tettél, gondoltál, átéltél eddig, az a múlt. Nem számít! Csak és kizárólag rajtad múlik az, hogy ezeket a dolgokat félre dobod, és boldogan élsz tovább! Ha te úgy akarod akkor jelentéktelen dolgok azok, amik a múltban történtek. Csak és kizárólag rajtad, senki máson. Ha olyat tettél ami rossz volt, és ez bánt, menj tégy valami jót, ha veled történt rossz akkor lekell zárnod, biztosan eleget bűnhődtél már miatta, nincs értelme tovább marcangolni magad. Bármi más az oka annak, hogy rosszul érzed magad, csupán részletek, ne is figyelj oda rájuk. Gondolj arra, hogy láthatod hová fog az emberiség fejlődni évtizedek múltán, mi minden vár még ránk, és ezt te láthatod! Már csak ezért érdemes élni, nem csak a minden napos örömök azok amik számítanak. Tűzz ki magad elé valami célt, nem kellenek hozzá még barátok sem. Tök mind1 mi van körülötted, adaptálódni tudnod kell! Találd meg azt a célt ami tetszik, és aminek az útján el tudod kerülni azokat a dolgokat amik zavarnak. Bocs ha zagyvaságnak tünik, de csak azt akarom mondani, hogy akármi is legyen a baj, azt félre lehet dobni, és ha kell más írányban elindulni.

2013. ápr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
De te sem érted, amit én írok!!! Semmi nagy trauma nem történt az életemben, a kisebbek meg feldolgozás alatt állnak, írtam is, hogy jól haladok velük, de attól még azt nem tudom elfogadni, hogy a nap 24 órájában FIZIKAI fájdalmak közt éljek!!! Ez az ami lehangol, és taccsra vág. És nem túlzok, nagyon gyakran éjszaka közepén is felkelek a fájdalomra, így már iszonyú kimerült is vagyok, mert sosem alszom (legalábbis feleannyit sem, mint kéne)
2013. ápr. 16. 13:33
 17/25 anonim ***** válasza:
71%
Akkor meg leírom még1x, lelki eredetü a fájdalmad. Azért mert te nem tudod mi okozza, attól az még ottvan, valami történt vagy történik ami ezt kihozza belőled.
2013. ápr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

MErt minden betegséget csak lelki gondot okozhatnak szerinted? Tudod mi okozza nekem a lelki gondot? Azt, hogy nem tudok úgy élni, hogy folyton "fájok". Mióta fizikailag ennyire leromlott az állapotom AZUTÁN erősödött de nagyon a depresszióm. ÉS szerintem először ki kéne zárni a szervi bajokat, és csak utána rám akasztani a táblácskát, hogy a lelki gondok miatt vagyok egy 100 éves öregasszony fizikai szintjén.

de ez már messze eltér a kérdésemtől, nem tudom, miért kezdtem el fejtegetni

2013. ápr. 16. 13:50
 19/25 anonim ***** válasza:
55%
Látszik a hozzászólásodból, hogy csak nyavalyogni szeretsz, és bszol tenni bármit is a javulásért. Aki változtatni akar, az mindig talál megoldást, aki nem akar, az mindig talál kifogást. Nálad erőteljesen ez utóbbi áll fenn.
2013. ápr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Rajtad az látszik, hgoy csak és kizárólag azért jössz ide, hogy provokáld, lehordd az embereket. Semmi keresnivalód ebben a kategóriában.
2013. ápr. 16. 14:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!