Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ilyen kegyetlen nehéz...

Miért ilyen kegyetlen nehéz megtenni, ha már egyszer "eldöntöttem"?

Figyelt kérdés

Öngyilkos akarok lenni. Igen, tudom, újabb hisztis p*csa a láthatáron. kb. 10 éves korom óta, azaz 11 éve küzdök ezzel a gondolattal jóformán nap, mint nap. Egyszer volt egy félkomoly próbálkozásom, de nem jött össze, ez egy éve volt, azóta megjártam több pszichológust, pszichiátert. Tehát a kérdésemet NEM SEGÍTSÉGKÉRÉSNEK szánom, meg annak, hogy sajnálgassanak.

Csak arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek miért lehet az, hogy lejátszottam magamban, utálok élni, szenvedek, fájdalmaim vannak nap, mint nap, beteg vagyok stb. stb. és MÉGSEM vagyok képes megtenni. Csak tervezgetek, de az utolsó lépést megtenni félek. Ez lenne az az ostoba életösztön? Talán még nem vagyok annyira elborulva, hogy végleg rászánjam magam?

És még egy Tudom, hogy a "pénz nem boldogít", de esetemben az lenne az egyetlen megoldás, de az nincs.Mert dolgozni nem tudok az állandó fájdalmak és rosszullétek miatt, magánorvosokra pedig semmi pénzem, a TB-sek pedig elzavarnak, leráznak, megaláznak, és eszük ágában sincs kivizsgálni. "Na most akkor mondjátok meg nagyokosok, mi legyen."


2013. ápr. 16. 10:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
És mi lenne, ha élnéd az életedet, kihasználnál mindent, ami csak örömöt okozhat? Szex, naplemente, tánc, finom ételek...Mindent egyensúlyba lehet hozni!
2013. ápr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Kedves Első, nem a kérdésemre válaszoltál, de azért reagálok:

Nem okoz örömet semmi.

Táncot javasolsz? Végigolvastad, amit írtam? "mert dolgozni nem tudok az állandó fájdalmak és rosszullétek miatt". Valószínűleg akkor táncolni fogok..

2013. ápr. 16. 10:31
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

mert nem akarod megtenni

ha annyira akarnád, már megtetted volna 11 év alatt

2013. ápr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért próbáltál öngyilkos lenni?


Ha elmennél egy háziorvoshoz, biztos tudna segítséget nyújtani, vagy eligazítani. Ha nincs TB-d megmondhatod neki és hátha elfogad így is (fű alatt).

2013. ápr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Elmentem én! Csak rohadtul nem foglalkozik velem, nem képes végighallgatni sem, pedig már legalább ezerszer visszamentem hozzá. A magánrendelésére mehetnék, akkor talán foglalkozna is velem (Nem tudok váltani, ő már a váltott verzió és más nincs). Néha tessék-lássék elküld ide-oda ahol szintén LE SE SZARNAK, az orvosok általában még csak rám sem néznek, csak gyorsan begépelik, hogy ott jártam, olyan vizsgálatokat, amiket el se mvégeztek, általában két perc alatt végzek és már küldenek is ki.

De ez ismét nem a kérdésemre válasz... :S Ezeket már végigjátszottam

2013. ápr. 16. 10:53
 6/25 anonim ***** válasza:
És mi az az alapbetegség ami állandó fájdalmakat és rosszulléteket okoz, de nem hajlandó vele senki foglalkozni?
2013. ápr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, vannak ingyenes lelki segítséget nyújtó szervezetek. Például ez: [link]


Ez sem válasz a kérdésedre, de meg kéne próbálnod továbbra is segítséghez fordulni

2013. ápr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem tudod megtenni, mert nem akarsz az lenni. Az, hogy mit gondolsz, tudatosan mit csinálsz, meg mit tudsz megtenni, nem jelenti ugyan azt, hogy a tudatalattidban mi zajlik. Mélyen belül vágysz egy normális életre, tudod, hogy lehetséges, csak nem fogadod el. Azt mondod nem segítség kérés, pedig az. Esetleg ha abba hagynád az örökös harcot saját magaddal, elfogadnád magad olyannak, amilyen vagy, jobb lenne, nem?
2013. ápr. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
75%
És egyébként szinte biztos vagyok benne, hogy a fájdalmaid lelki eredetüek, a sok stressz, feszüktség az okozója. Xanaxxal próbálkoztál már?
2013. ápr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Én próbálom, ezért járok a dilidokikhoz is (Jelenleg is járok heti egyszer pszichológushoz, mellette pszihiáterhez)

És nagyon sok mindenben változtam, sokkal jobban elfogadom magam, próbáltam rendes életet élni, és igen, reménykedtem egy normális életben, talán valahol tudat alatt még most is reménykedek, hisz mégsem tudom megtenni (szemét egy dolog ez a reménykedés) de nem bírom már a fizikai fájdalmakat és a megaláztatást :)

2013. ápr. 16. 11:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!