Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ez? Már kezdek...

Miért van ez? Már kezdek megijedni magamtól.

Figyelt kérdés

Régebben életvidám lány voltam, mindig mosolyogtam, nagyon sokan keresték emiatt a társaságomat. Született egy kislányom /most 1 éves/, férjhez mentem, elkezdtünk épitkezni, mellette egyetemre járok, és 4-5 honapja szinte csak rossz dolgok történnek velünk, semmi sem sikerül. Sajnos, már eljutottam oda, hogy szinte nincsenek pozitiv gondolataim, egész nap rossz a kedvem, ok nélkül kiabálok, mindenen ideges leszek, mindenen tudnék bögni, este pedig alig tudok elaludni, ha meg sikerül, mindig szörnyü rosszakat álmodok, rosszkedvüen ébredek. Ezen szeretnék változtatni, de nem megy. Újra a régi életvidám lány szeretnék lenni. Van valami ötletetetek hogy tudnám magam "átprogramozni"? VAlami könyv vagy ilyesmi?

Lehet hogy szakember lenne a legjobb megoldás, de sajnos sem időm, sem pénzem nincsen rám.


2009. szept. 24. 07:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túl sokat vállaltál és ezért nem vagy elégedett magaddal de nem lehet ennyi mindent 100% -on teljesíteni,főleg a mostani nehéz körülmények között. Ha belegondolsz, hogy mi a célod, az segíthet és büszke lehetsz magadra, hogy nem adod fel.
2009. szept. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szentem menny ek kivizsgálásra mert lehet hogy ennek valami betegség az oka ...
2009. szept. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kezdj el naplót írni, készíts egy mérleget az életedről. Az sokszor segít megvilágítani, hogy honnan jössz, hova tartasz, és hol állsz most. Mindenképpen becsüld meg azt, ahol most tartasz, rengeteg munkád lehet benne! A párod is segíthet, ha nem várod el tőle, hogy rögtön tudja, mi a problémád, hanem segítesz neki megértetni-közben pedig te is megérted.


Jó látni, hogy felismered, hogy elakadtál! Kívánok sok erőt.

2009. szept. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!
2009. szept. 24. 15:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kimerültél.
2009. szept. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Akár az anyám lennél! Ő is pont ilyen, csak én 13 éves vagyok .... menj sztem pszichiáterhez!
2009. szept. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!Sajnos sokan vannak ezzel így!Nézd meg az emberek arcát!Hány olyan embert látsz aki mosolyog?Szinte mindegyiknek az arcára van írva szomorú sorsa!Addig míg az ember fiatal gyerek,más gond nincs, csak az iskola! Nem kell az élet terhéről gondoskodni, erre ott a szülő,aki mindent megteremt,hogy gyermeke jól érezhesse magát, ne szűkölködjön semmiben! Ezért a fiatalok olyan vidámak,teli élettel energiával! De ha kilép az életbe,nyakába szakadnak a gondok,család,munka,számlák, megfelelni a társadalom elvárásainak,eltünik az az életvidám fiatalság,más terhekkel (és egyre nehezebbek) kell megkűzdeni! Azt a vidámságot sosem fogod vissza kapni,mert mindig meglessz a miértje,hohy miért nem!Csak enyhíteni tudsz rajta, a gondolkodásodon, a hozzáállásodon.Nem kell szakemberhez fordulnod, ez nem betegség, ha az lenne, akkor nagyon sokan állnának sorban!Van egy könyv ajánlatom" A MOST HATALMA" (Eckhart Tolle)!Nem tudom mennyire szeretsz olvasni, de ezt érdemes lenne elolvasnod! Kb 2000ft ba kerül.Itt van egy idézet belőlle neked.

DE HOGYAN MŰKÖDHETNÉNK A VILÁGBAN AZ IDŐ ÉRZÉKELÉSE NÉLKÜL,HA NEM LENNÉNEK ELÉRENDŐ,MEGKÜZDENDŐ CÉLJAINK?AZT SEM TUDNÁM,HOGY KI VAGYOK,HISZEN A MÚLTAM TESZ AZZÁ,AKI MA VAGYOK!SZERINTEM AZ IDŐ NAGYON ÉRTÉKES DOLOG,ÉS MEG KELLENE TANULNUNK BÖLCSEN HASZNÁLNI, S NEM ELVESZTEGETNI!

2009. szept. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem most lesz egy éves a kisfiam, és én is egyetemre járok mellette. Nagyon nehéznek érzem a régi éltemtől való elszakadást (szabad egyetemi koleszos élet)...de sikerül, boldog vagyok a családommal. Nagyon nehezen élünk, nagyon kevés pénzből. Szóval nálunk is van gond bőven. Én arra szoktam gondolni, h vannak nálunk sokkal rosszabb helyzetben lévők. És akkor mindig sikerül magam összeszedni, mert azt is tudom az élet nem egy mederben folyik. Kitartás!
2009. szept. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Agykontroll, ezen belül a Programozás vagy az Elmetükre technika. De nekem ezeken kívül más is bejön ilyenkor: pl. amikor felkelsz reggel, tegyél be egy jó pörgős számot fülihalival a füledbe (azért a babádat ne keltsd fel), és amig öltözködsz, ... TÁNCOLJ!!! De ne tangólépéseket csinálj, hanem ugrálj, és érezd jól magad, és ahányszor "szembetalálkozol magaddal" a tükörben, MOSOLYOGJ magadra! Gondolj arra, hogy nagyon büszke lehetsz magadra: egyetemre jársz, és emellet még babád is, és férjed is van. Ezt kevesen tudják összeegyeztetni, és örülj, hogy te ezt meg tudod oldani!

Nekem az agykontrollal elég nagy gondot sikerült megoldanom. Egészen az idei évig nagyon nehezen ment a tanulás, és egyáltalán az is, hogy nekiálljak, de alkalmaztam az agykontrollt, és (minden túlzás nélkül)

CSODÁT TETT!!! Szinte alig várom, hogy hazaérjek, és nekiállhassak tanulni! 1 hónapja van ugye suli (10-es vagyok), és majdnem minden tantárgyból van már jegyem és csak 5-ösök!!! Nemcsak én, az osztálytársaim is örülnek neki, mert állandóan jelentkezem felelni, így nekik nem kell parázniuk :) Nem túlzok, ha azt mondom, megváltoztatta az életemet! csak ajánlani tudom ,tutira beválik!!! Sok sikert!

2009. szept. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek. ez az agykontroll lehet, hogy jo ötlet, hol lehet ilyen könyvet beszerezni?
2009. szept. 28. 07:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!