Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mielőtt elkezdődne, meg lehet...

Mielőtt elkezdődne, meg lehet állítani egy epilepsziás rohamot?

Figyelt kérdés
Tudom, hülye kérdésnek hangzik, de itt valójában nem velemszületett epilepsziáról beszélek, hanem olyanról, ami egy fejsérülés hatására alakult ki, szedek Keppra-t ellene, de ha idegileg ki vagyok merülve, előjöhet. Pánik rohammal kezdődik, és furcsa álomszerű érzéssel, aztán zsibbadás, és utána se kép, se hang... Van valakinek ötlete, hogy még az első periódusban meg tudjam előzni?

2013. ápr. 7. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt javaslom érdeklődeselindítónak. Nehézfémtúltelítettség elképzelhetően a főmotívum. Még akkor is ha a súlyos tüneteket valami más indította el. Ez még új terület, nemnagyon van a köztudatban.

2013. ápr. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

sajnos nem tudod megállítani, tök mindegy,mitől vagy epis

bár állítólag létezik olyan gyógyszer,amit be lehet venni még az aura ideje alatt, és megállíthatja a rohamot, de konkrétumot nem tudok róla

kérdezd meg róla az orvost

annyit tegyél meg feltétlenül,hogy feküdj le, helyezd magad biztonságba, hogy ne törd össze magad


Válaszoló:

ne vedd egy kalap alá az autizmust és az epilepsziát, ugyanis, bár mindkettő súlyos betegség, az autizmusba nem, egy epis rohamba viszont simán bele lehet halni

úgyhogy semmiképpen nem lehet homeopátiás meg egyéb hókuszpókuszokkal helyettesíteni a gyógyszereket

2013. ápr. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kedvességeteket, hogy válaszoltatok! Szép napot mindenkinek! :) 21/L Kitty
2013. ápr. 12. 11:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Kettes, még csak kezdem magam beleásni a témába, és még sokminden nem tiszta, bár picit hajlamos vagyok az összes idegbetegséget "egykalapalá" venni. :) No meg ha ilyen aurás akkor még a migrénnel is. :)


Kérdezö: Szívesen!

2013. ápr. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

négyes


mielőtt ilyen javaslatokat tennél, javaslom, ásd bele magad alaposan a témakörbe, ha érdekel

és nagyon fontos, hogy ne vedd egy kalap alá az "idegbetegségeket"

annál is inkább, mert az autizmus mentális, azaz pszichiátiai betegség, az epilepszia, és a migrén pedig az agy, vagyis a központi idegrendszer betegsége

imádom,amikor az episekre azt mondják,hogy gyagyások :(

2013. ápr. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
mondjuk én még hasonló megjegyzéseket nem hallottam az epilepsziásokról...
2013. ápr. 26. 21:14
 7/8 Ravel ***** válasza:
...akkor szerencsésnek mondhatod magad, ha még nem hallottál rájuk/ránk ilyen megkülönböztető jelzőket...
2013. okt. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gyagyásnak szerencsére nem néztek, de az is elég ha félnek tőlünk, pedig nem fertöző az epi...

Megelőzni azt hiszem Én se tudom. De valami furcsa szédülést érzek.

Több dolgot próbáltam. Ha van hova, leülök ( otthon ). Ha nincs, és van mibe, megkapaszkodom. Ha az sincs, leguggolok. Talán kisebbet esem.

Utcán éreztem gyakran, de próbáltam azt is, : Jaj ne már.. És menetem mint aki se lát se hall, és próbáltam a szembejövőknek nem neki menni.

Vérvételről jöttem haza. A buszon éreztem nem jól vagyok.

Kerestem ismerőst, akirőr azt sejtettem, arra jön akinek nekem kell.

Volt is. Megkértem, jöjjön velem, a gyerekekeket vitte ovi / isibe.

A válasz az volt : Jaj Én most nem arra megyek..

épp mi előttünk is el lehet menni oda... Ennyit az emberi hozzáálásról.

( sokat találkozom vele sok év múlva az eset után a boltba hallottam egy közös ismerősünknek panaszkodott orvosra, tehát valami baja van. nem kívántam semmi rosszat akkor. egyébként egészbe hazaértem, a segítsége nélkül is )...

2014. febr. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!