Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Epilepsziás lehet? SOS (folytl...

Epilepsziás lehet? SOS (folytlenT)

Figyelt kérdés
Vettem ma egy stroboszkopot bekapcsoltam és most szédülök kicsit könnyezi ka szemem meg remegett a szem héjam meg egyszer a kezem a bal megrándult az epilepszia?
2012. dec. 12. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100% hogy nem az... olvass utána hogy milyen egy epilepsziás roham!
2012. dec. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem. Vettél be valami gyógyszert?
2012. dec. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vettem be semmit sem a kéz remegés régen s volt már ugy kell megfognom és elmulik
2012. dec. 12. 20:25
 4/8 anonim ***** válasza:

Az epilepsziát megelőző kisroham olyan, mintha pár másodpercre lekapcsolnák az áramot odabenn. Mintha kicsit kikapcsolna a világ.


Ha meg magadnál vagy roham közben, az iszonyatos fájdalommal jár.

2012. dec. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
szokott olyan lenni hogy nézek pár percig egy pontot
2012. dec. 14. 20:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Az epilepszia önkontrollvesztéssel járó teljes testre kiterjedő görcs.


Ha roham van, kb olyan mintha kiütnéd magad piával, és nem emlékeznél, csak mondjuk ez nem órák hanem másodpercek vagy percek alatt.

...meg kicsit jobban fáj.


Az hogy elbambulsz, még nem roham.

Az agy vagy kikapcsol (vagyis se kép se hang, kiesik a dolog) vagy tehetetlen vagy közben, de akkor nagyon fáj.

2012. dec. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha az agy kikapcsol roham közben, az a gyakori, nem is tudsz róla, hogy rohamod volt, (csak ha más látja), olyankor szimplán azt veszed észre, hogy mondjuk ülsz a földön, kék-zöld foltok vannak rajtad, és nem emlékszel, mi történt az elmúlt fél órában. (Roham után még fél óra kb, mIg visszakapcsol úgy az agy, h tudj magadról) Ezt így tapasztaltam meg magamon De kézrángás és szemkönnyezésem sose volt. A kézrángás, remegés leggyakoribb oka az alacsony vércukorszint, a szemkönnyezésé a száraz levegő, esetleg porallergia. Meg mont mondtam, gyógyszermellékhatás.
2012. dec. 15. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

NE írjatok olyat,hogy biztos nem epilepszia

több mint 40 féle rohamtípus létezik

amit írtok, az a legismertebb, a nagyroham, de ezen kívül nagyon sokféle rohamtípus van

minden féleképpen orvoshoz kell menni

először a háziorvoshoz, és tőle kell kérni beutalót a neurológiára, ahol kivizsgálnak

itt mindet megtalálsz az epiről:


[link]

2012. dec. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!