Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lát egy epilepsziás?

Mit lát egy epilepsziás?

Figyelt kérdés
Gondolom roham közben.

2012. márc. 29. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, mert az eszméletvesztéssel jár. Olyankor elektromos vihar van az agyban.
2012. márc. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát nagy feketeség, mintha aludnál?
2012. márc. 29. 22:53
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Az epilepsziásnak lehetnek látomásai, akár extatikus élményei is. Szent Pál és Szent Johanna vízióit például lehet, hogy epilepsziás roham "ihlette", több kutató szerint. Jó olvasmány ebből a szempontból pl. Szendi Gábor cikke: [link]

Véleményem szerint a látomás, amit lát a beteg, illetve amire visszaemlékszik nem objektív, hanem teljes mértékig az illető neveltetésétől, felfogásától, ismeretitől függ.

2012. márc. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A hallucinációról nem hallottam, de ha Szendi mondja, elhiszem...
2012. márc. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az epilepsziás rohamok nagyon változatos tüneteket produkálhatnak. Van akinél eszméletvesztéssel, rángógörcsökkel jár, van akinél csak levertség vagy remegés lép fel. Ez attól függ, hogy az agy melyik része érintett a betegségben.
2012. márc. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Nálam mindig aurával kezdődik, önmagam arcképét látom kicsiben, volt amikor ehhez társult pl egyenlőségjel vagy gyökjel. Ez csupán pár másodpercig tart, majd elsötétűl előttem minden és néhány perces vakság lép fel.
2012. márc. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

vicces, mert akadnak, akik delíriumos állapotba kerülnek (valamelyik híres orosz író, akinek a neve most persze nem jut eszembe ilyenben "szenvedett"), vagyis olyan, mint a drog, és állítólag létezik olyan epilepsziás roham, ami szimpla orgazmus :)

Ez attól függ, hol van az epilepsziát okozó góc.

nekem bezzeg szimpla feketeség...

2012. júl. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hogy mit látok rohamkor? Konkrétan semmit, sötétséget, bár nyitva van a szemem. Nem olyan mintha aludnék, egészen más, ugyanis többnyire hallom-érzékelem a külvilágot, csak nem tudok szólni egy szót se... Előtte "bambulok", furcsa előérzeteim vannak, szédülök. Néha, amikor a fény vibrálása váltja ki az epilepsziát "fordított képként", negatívként látom az adott fényforrást roham előtt. Ez látványilag szerintem sokkal érdekesebb lehet egy "nem-epilepsziás" számára, mint maga a roham. Egyébként senkinek se kívánom, maga a vele járó érzet módfelett kellemetlen.


Egyébként Dosztojevszkij és Tolsztoj is epilepsziás volt. Dosztojevszkij a Félkegyelmű című művében állítólag nagyon jól leírja a rohamokat...

2012. okt. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xGELREDOMEx válasza:
AZ én szemem is nyitva volt. Fogtam hogy mi folyik körülöttem de a legkisebb gondom is nagyobb volt annál hogy a többiekkel foglalkozzak. Az az érzés igen az a fura érzés. Csak bambulok ki a fejemből sokat nyelek és egyszer csak az utolsó nyelés után nem tudtam se levegőt venni se nyelni.Azt tudom hogy kalimpáltam de...most egy fuldokló ember mi a faszt csináljon gec... Aztán jött a látomás. Vagyis az élmény. Láttam magam fölött valamit, de mégsem. Úgy éreztem mintha az a valami egyre erősebben akarna lenyomni a földre. Hülyén hangzik de még harcoltam is vele.Mennél erősebben öltem fel, az a valami annál erősebben nyomott vissza. Közben a párom nevét akartam kimondani magamban hangosan. Akik körülöttem voltak azt mondták hangokat adtam ki, gondolom mert fulladtam. De mintha a gondolkodás is nehéz lett volna. S amikor végre sikerült kimondanom a párom nevét magamban hangosan akkor lett vége a rohamnak. Ez volt az első epilepsziás ...élményem... Bevittek a mentők és azt állapították meg hogy ez egy epilepsziás. De már 2-3 éve voltak jelek csak akkor még nem tudtam hogy az arra utaló jel.
2015. jan. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!