Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » S. O. S. Epilepsziás roham...

S. O. S. Epilepsziás roham volt vagy nem? Lányom ébredés után kb. fél percig renegett, rángatozott de közbe magánál volt! Azóta semmi baja!

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 07:03
 1/8 A kérdező kommentje:
epilepsziát 2 évesen megállapították nála,azóta tünetmentes volt!
2010. szept. 30. 07:23
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is epilepsziás voltam.

Remegett vagy vagy rángatózott a keze?

Nekem a kisebb rohamok úgy zajlottak,hogy "rángatott"a kezem és nem bírtam rajta uralkodni.Végig magamnál voltam.Mindig reggel,ébredés után jött rám.Szerintem mindenképp beszélj orvossal!

2010. szept. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Mindenképp vidd el orvoshoz,ha mégsem az volt legalább megnyugszol.
2010. szept. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Voltunk orvosnál ,azt mondta hogy az volt de egy nagyon gyenge lefolyású.

2010. szept. 30. 17:46
 5/8 A kérdező kommentje:

Rángatozott az egész gyerek!

Bocsi az elirásért nagyon ideges voltam!

2010. szept. 30. 17:46
 6/8 A kérdező kommentje:

Az első válaszolotól kérdezném .

HOgy ilyenkor mit csináltál?

Minden alakalommal el kellett menned a dokihoz?

Akinél ma mi voltunk az egy nagyon böszme doki volt..kérdeztem tőle valamit és majdnem leharapta a fejem...:(

2010. szept. 30. 17:48
 7/8 anonim válasza:

Sziasztok!

Én kisfiam súlyos epilepsziás!!MR vizsgálat nem mutat ki semmit,4éve mindennap van rohama,ami nyögdécselős,arca megfeszül,és a kezével tapogat.Voltak más formái is.Rettegek én is nagyon!!!Általában éber alvásban vagy alvás után jönnek a rohamok,vagy ha fáradt!!Ha valakinek van egy ilyen rohama ne nyugodjon bele egy EEG vizsgálat kimutatja.Minél előbb kiderül annál jobb!!!Ha valaki tudna nekem is segíteni megköszönném!!!Volt kisfiamnak gyerekkorban egy fejre esés,vérrög keletkezett a nagy agy és a kis agy közt,ami felszívódott.Pár év után jött az első roham/sosem vergődős,elesős/tudatvesztéssel járó és görcsbe rándul a fej merev a nyak,szeme fixál.Video EEG-n derült ki az epilepszia.4évig tünet mentes volt kisfiam.2007 óta mindennap vannak rohamai.Gyógyszerek nem hatnak,kísérleti alany lett belőle.Kérném ha valakinek van vagy volt ilyen problémája esetleg ismerőse írjon nekem,már minden reményem kezdem elveszíteni!!!!!!

Köszönöm előre is!!!!!

2010. okt. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Nekem 12 évesen volt az első nagy rohamom.Előtte "csak"olyan kisebbek mint amit a kérdező leírt.Anyukámmal mi is sorra jártuk az orvosokat és semmit!nem találtak.Mivel pont amikor az EEG vizsgálatot csinálták nem volt rohamom ezért az eredmény is tökéletes lett.Aztán elkerültem a Honvéd kórházba és ott különböző EEG vizsgálatokkal(alvásmegvonásos,24 órás stb)Végül sikerült pont elkapni az egyik rohamot.

Ami jó hír,hogy a gyerekkorban kezdödő epilepsziát kinővik a gyerekek.Legalábbis nagy százalékban...

Én ajánlom mindenkinek a Honvéd kórház neurológiai osztályán Dr.Mike Balázs főorvos úrat!

És kitartást!:)

2010. okt. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!