Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öcsém epilepsziás, vajon kinövi?

FFDP kérdése:

Öcsém epilepsziás, vajon kinövi?

Figyelt kérdés
9 éves, fiú. Szed gyógyszereket elég kemény dózisban. Múltkor a patikában a nő nézett óriás szemekkel, hogy tényleg ennyi Rivotrilt kap a gyerek? Vajon nem lesz tőle függő, mert ez mégiscsak valami nyugtató, nem? Ki fogja nőni ezt a dolgot? Mert most hetente többször is van rohama, keze - lába rángatózik, néha beszélni sem tud, mintha lezsibbadt volna a nyelve.
2012. jan. 9. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
szegénykém!elöfordulhat,jó esélye van,h kinövi,vagy a rohamai enyhülnek,ritkulnak!de 100%ig egészséges valószinü,h nem lesz! :(
2012. jan. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Rivotril? Azt miért szedi? Az egy nyugtató úgy tudom és azt pszichiáterek írják fel. Az epilepsziásokat neurológusok kezeli, nem a pszichiáterek. Epilepsziára adható gyógyszerek Tegretol, Convulex stb... Ő mit szed?

Ezt kinőni nem lehet. Maximum tünetmentes lehet, de bármikor rátörhetnek a rohamok.

2012. jan. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Az előző vagyok

Ez a betegség egész életére ki fog hatni, mégegyszer leírom, hogy csak tünetmentes lehet. Sajnálatos módon ez a betegség öröklődik és korlátozni fogja az életét bizonyos értelemben pl..gépjárművezetés esetében

2012. jan. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rivotrilt IS szed. Azt hiszem csak akkor ha rohama van és akkor egy perc és abbamarad. Azt se bánnám ha tünetmentes lenne.
2012. jan. 10. 20:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Nézessétek meg egy másik orvossal szerintem, bár így látatlanban nehéz. De ennyi gyógyszer mellett, az nem normális, hogy még mindig nem tünetmentes. Én nagyon hiszek abban, hogy megfelelő gyógyszerezéssel mindenki tünet mentesíthető.
2012. febr. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azóta megnézettük más dokival és rájöttek, hogy nem is epilepsziász, csak szorongó és fizikai tünetei vannak.
2012. febr. 4. 16:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök, így már könnyebben tudják kezelni a problémát. Fel a fejjel, biztos rendbe jön.
2012. febr. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!