Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet epilepsziás valaki...

Hogy lehet epilepsziás valaki ha nincsenek is rohamai?

Figyelt kérdés
Nem arról szól az egész? Neten azt olvastam hogy az epilepsziás akinek 2nél több rohama már volt. Akkor az akinek nem voltak rohamai sose de a vizsgálatok szerint epilepsziás azzal mi van? Az miért/mitől epilepsziás?
2010. szept. 2. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:

attól függ mit értesz roham alatt. ha roham alatt a rángást érted akkor van olyan, hogy vki epilepsziás és nincsneke rángásai.


Nekem is volt epilepsziám, de én sem rángatóztam, nem volt klónusos szakaszom, egyszerűen csak elájultam, feltehetően merev testtel elestem. Azért csak feltehetően mert én mindössze 2-szer csináltam meg kb 2-évesen és ezekre az alkalmakra sem emlékszem.


akinek nincsenek rohamai (és nem is voltak) azt azért nem tekintik epilepsziásnak szerintem, mert nem is derül ki. EEG-s vizsgálatot nem csinálnak csak úgy.

2010. szept. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első mond valamit, mert egy roham lehet pl. beszédelakadás, hallucináció, zsibbadás, furcsa szagok, kipirulás, magad elé bámulás (se kép, se hang) stb. Ha a tisztán motoros területek nem érintettek az agyban, akkor gondolom nem lesz "rángás". Hogy roham alatt mit tapasztalsz, attól függ, hova hatnak ki a kisülések. Azt hiszem.
2010. szept. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ismerek 1 ilyen csajt, és még mindig epilepsziás, és neki csak akkor vannak rohamai, hogyha kihúzzák nála a gyufát..szegényt sajnálom :(
2010. szept. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én igazi epilepsziás vagyok. Szinte nincsenek rohamaim. Véleményem,hogy nyilván vannak egyéb olyan tünetei amelyek kimutathatóan azt állapítják meg. Én meg azt nem értem,hogy hogyan lehet valaki úgy epilepsziás ha nem találnak semmit. Tudok olyanról aki elvileg lelki alapon az (nem hiszek ebben meg ami nem mutatható ki) bár én inkább pánikbetegnek mondanám és azt mondanám,hogy bizonyos helyzetekben olyan tüneteket produkál (bizonyos esemény-rokon halála után jelentkezett nála.
2011. jún. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!