Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmondjam a pszichológusomnak,...

Elmondjam a pszichológusomnak, hogy abban a tévhitben vagyok, hogy belészerettem?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 2. 19:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
21%
mi lenne, ha pszichológust váltanál és hozzád azonos neműhöz mennél?
2013. ápr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem tudok... Voltam eddig már négynél is, és csak neki sikerült megnyílnom...
2013. ápr. 2. 21:34
 13/21 A kérdező kommentje:
és abból a négyből három nő volt, meg egy férfi, most akinél vagyok ő az ötödik
2013. ápr. 2. 21:34
 14/21 anonim ***** válasza:
78%
10-esnek igaza van. Gyakori dolog, biztos, hogy nem az első ilyen betege vagy, fogja tudni kezelni. Az pedig külön jó, hogy Te is tévhitként kezeled ezt az érzést.
2013. ápr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a választ!
2013. ápr. 3. 13:01
 16/21 anonim ***** válasza:
66%
#14: Ennek ellenére volt, aki szükségesnek látta lepontozni. Kíváncsi volnék, mi van az ilyen ember fejében, és mit tartana hasznos válasznak.
2013. ápr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
78%

16, Szia! én nem pontoztam, de arra gyanakszom, hogy a válaszod ezen része váltott ki negatív megítélést:

"szerintem ne mondj neki semmit, mert megértené (biztos van ilyen betege nem egy), de maximum bosszantaná, vagy inkább megmosolyogna. ő ezt megszokta, te meg ne csinálj magadból bohócot."


Hiszen egy terápián minden érzés, "kivetítés" a munka tárgyát képezi, nem fog magára venni semmit. Nem is tanácsos eltitkolni semmit, no meg a terapeutának az is a feladata, hogy újra írja az ilyen beidegződéseket, hogy "ha megnyilvánulok biztos kinevetnek, vagy fölbosszantok másokat". Nekem személyesen van erről jó élményem (már nem ilyen szerelmmegvallás dolog, de) hogy a pszichológus teljesen másképp, semlegesen reagál arra, amiért más már körberöhög, vagy szénné alázott volna. Így nem szerencsés ezt sejtetni, hogy bohócot fog magából csinálni, ha beszél az érzéseiről.

2013. ápr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolóval teljes mértékben egyet értek, de egyébként mindenkit felfelé pontozok, mert nyilván nem lehetünk mindannyian egy véleményen!!
2013. ápr. 3. 21:26
 19/21 anonim ***** válasza:
66%
20:37: az nem az volt, az egy másik válasz, de mindegy. :-)
2013. ápr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
21:35, Ja, már látom. De én azt a másikat nem találtam lepontozottnak.:) (A 70x %-ot én a többség által tetszetős válasznak értelmezem.)
2013. ápr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!