Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Első kineziológiai kezelésen...

Első kineziológiai kezelésen mire számítsak, mi fog történni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Megszabadítanak jó sok pénztől.

Nekem speciel azt mondták, hogy Apukám szelleme költözött belém.

2013. febr. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Egy normális munkához nem értő, 3 hetes tanfolyamot elvégzett ember elkér tőled több ezer forintot, amiért az égvilágon semmit nem kapsz.

Nem hiába tartozik az alternatív gyógyászat közé, mivel SOHA semmilyen hitelt érdemlő módon nem bizonyították hatásosságát. Arról nem is beszélve, hogy a fizika és biológia tankönyveket vastagon leköpi az áltudományos körítés.


Röviden: semmi, pénzkidobás.

2013. febr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A kezeit fogja feletted huzogatni az illető. Energiát ad /mármint, ha hiszel benne/. Látni fog a válladon ülni szellemet és ha akarod leveszi rólad.
2013. febr. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, az első három válaszoló nincs tisztában a kineziológia fogalmával, valamiféle telejóssal azonosítják, amit a TV-ben láttak, és blődségeket írnak...

A kineziológus rendelkezik anatómiai és és biológiai ismeretekkel, ez maga a kineziológus képzésnek nem része, viszont a képzés elvégzéséhez egészségügyi végzettség szükséges. Anélkül el sem kezdheti az illető.

A kezelésen - a jó szakember - kérdezni fog rólad. Ki vagy, mi vagy, mit csinálsz, mi történt veled, mi bánt, stb, ismerkedés. Aztán következik az izomtesztelés

"Az izomtesztelés a kineziológia azon módszere, mellyel az eltárolt múltbéli események, információk akkor is kideríthetők, ha nem emlékszünk rájuk. Az eljárás azon alapul, hogy a pozitív ingerek erősítik, a negatív ingerek gyengítik az egész testünket, mely érezhető izomreakciókkal jár. Az izomtónus változás vizsgálata segít bennünket a tudatalattiban lévő események, traumák hozzáférhetővé tételében. A hallott és érzékelt mondatokra az agyunk reagál, és ez érzékelhetővé válik a tesztelt izom tónusában. Ezt nevezzük izom-visszacsatolásnak, más néven bio-feedbacknek. Amikor izomtesztelést végzünk a két agyfélteke működését, koordináljuk, és egyensúlyozzuk ki. A stressz által a tudatalattiban elraktározott félelmeket, fájdalmas viselkedési reakciókat tárjuk fel. Izomteszteléssel megkeressük a kiváltó ok korát és megvizsgáljuk, hogy a jelenben átélt fájdalom és viselkedés hogyan függ össze vele..."

Én nem vagyok kineziológus. Viszont, nekem rengeteget segített, ezért is merem ajánlani bárkinek. Mindenféle kémiai szerek nélkül, kábaság és elbutulás nélkül kigyógyultam a pánikbetegségemből és a depressziómból, ami a szüleim válása miatt évekig kínzott.

2013. febr. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az előző válaszoló nincs tisztában a kineziológia fogalmával. Kineziológus bárki lehet, aki elvégzi a 6 hetes 200.000 forintos tanfolyamot, egészségügyi előképzettség teljes hiányában is.

[link]

(a 100 órás -2 hetes- egészségügyi műtanfolyamot ne nevezzük szakszerű képzésnek). Így inkább az első 3 válaszolóra, vagy a józan észre kéne hallgatni. Ha lelki eredetű a betegség (mint az előző válaszolónál a szülők válása) viszont köztudottan azzal "gyógyítható", ha az ember őszintén és nyitottan tud róla beszélni, megnyílni és így megszabadulni tőle. Erre pedig ott vannak az igazi barátok, vagy egyéb pszichológiai szakemberek. Bár én az előbbit javaslom.


Fizikai eredetű problémáddal, mint pl egy ciszta, egy ilyen tanfolyamot végzett ember biztos nem tud mit kezdeni. Mivel nem minősül orvosi tevékenységnek és ha az interneten látható reklámok bődületes humbgjait elolvasod rájössz, hogy azért "alternatív" gyógyászat, mert nem számonkérhető, nem bizonyított. Ami biztos, hogy kemény pénzeket fizetsz a brümmögéssel kombinált energiaküldésért.

2013. febr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jézusom! Ez a tanfolyam nagyon durva :)
2013. febr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az Isten óvja azokat, akik egy 200 órás tanfolyamot végzett természetgyógyászhoz kerülnek!
2013. febr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

02-28 20:02

Tény, hogy rengeteg sarlatán és kuruzsló van, aki kineziológusként, meg szellemgyógyász meg egyéb holisztikus gyógyítóként tünteti fel magát és jó sok pénzzel rövidíti meg a beteget, miközben az állapota nem javul semmit. De, ebben a szakmában is, ahogy az autószerelőnél is van jó és rossz szakember egyaránt. Viszont, hiba olyan dolog felett ítélkezni, amit nem ismersz. Ez persze nem a te hibád, hiszen egy olyan társadalomban élünk, ahol azt sulykolják belénk, hogy csak is a nyugati orvoslás módszere hatásos; ha valami fáj, vegyünk be gyógyszert, ha még jobban fáj operáljuk meg, és ha az se segít vágjuk le. A tüneteket kezeli, de de magát a tünet eredetét nem. Nem szeretnék én vitatkozni veled,nem igazán látom értelmét, ha te így gondolod, én tiszteletben tartom. A cisztáról meg annyit, hogy Brandon Bays Belső utazás c. könyvében leírja, hogy egy kosárlabda méretű daganata műtéti beavatkozás nélkül szívódott fel, az elméje ereje segítségével. Ez nem pont kineziológia, ez agykontroll. Rokonok. A kineziológia nagyon sok mindenre megtanít, nagyon sok mindenben segít, én ezt TAPASZTALATBÓL mondom. Mellesleg rengeteg beszélgetésen alapszik. Üdv

2013. márc. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!