Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? (nem akarok élni)

Mit csináljak? (nem akarok élni)

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok. Nincsen hobbim, nem vagyok jó semmiben nem tudom hogy milyen szakmát tanuljak. Gyerekkoromban a szüleim sohasem engedtek sportolni, az apám sohasem vitt el fociedzésre egyedül fociztam kint de mivel nem volt senki akivel tudok focizni ezért abbahagytam. Az egész gyerekkorom és a kmaszakorom úgy telt el hogy délutánonként az iskolából hazajövök nézem a tévét tanulok gépezek is alszok. Sohasem sportoltam, nem csináltam semmi olyat amibe most jó lehetnék. Legszívesebben elölről kezdeném az életem, mert mindent kiskorban kell elkezdeni hogy aztán amikor felnő az ember megtalálja önmagát vagy azt amibe jó. Nekem gyerekoromban nem voltak sikerélményeim ovodában vert engem a többi gyerek, általános iskolában is meg csúfoltak, mellette kényszerbeteg is vagyok, ráadásul epliepsziás is voltam. A szüleim gyerekoromban sportolás vagy egyéb tevékenység helyett nem írattak be szakköre, vagy valahová hanem 10 éves koromban elvittek pszichátriára mert hogy naponta többször mostam meg a kezem, ahogy sokan mások is. Azonkívűl vertek a szüleim, kiskooromban 5 éves gyerekként rendszeresn megvert az apám és a szomszédok is úgy kezeltek mintha én nem lennék gyerek. A többi gyerek állandóan kiközösített ahogy általános iskolában illetve a középiskolában is. Többnyire ezért nem akarok élni, mióta megszülettem olyan mintah valami átok lenne rajtam, szerintem nem véletlenül haltam volna meg 2 évesen. 2 évesen kis hilyán meghaltam epilepsziában csak a hü@e orvosok megmentettek. Lehet hogy nekem nem is kellett volna megszületnem a sors szerint.
2013. febr. 12. 01:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nos, én sem voltam és vagyok jó semmilyen sportban, engem sem szívesen választottak be focizni pl.


Sőt, én sem jártam szakkörökre. Igaz, bennem erre nem is volt különösebb igény. De utóbb a sors úgy hozta, hogy a hobbijaimat később is tudtam űzni. 16 évesen kezdtem el hosszabb távú kerékpártúrákra menni. 19 évesen volt lehetőségem a kollégiumban elkezdeni zongorázni (mások már alsó tagozatban lekezdik).


Miért gondolod, hogy bármihez is túl késő van?


Továbbá, ne hidd el a szüleidnek a dolgokat csak azért, mert ők mondják. Nehogy butának, ügyetlennek, semmirevalónak hidd magad csak azért, mert a szüleid azt mondják! Több önbizalmat! Neked is vannak, lennének dolgok, amiben igazán jó lennél – és ezek kibontakoztatására lesz még lehetőség! 20 éves vagy! Még többszörennyi áll előtted!


Továbbra is nyitott számomra az a kérdés, hogy milyen kapcsolataid voltak az iskolákban. Az egy dolog, hogy sokan megvetettek, tudom, miről beszélsz. De azért többen is voltak, akik nem bántottak, és jóban is lehettél pár emberrel. Ezekre nem emlékszel szívesen?

2013. febr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Megj. 21/F, ha már így elbeszélgetünk
2013. febr. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Hát nem nagyon voltam jó egy pár emberrel sem. Illetve csak akkor beszélgettek velem, ha ne volt más. Ráadásul a csajok is ellenségesek velem, nem tudom miért. Sokan mondják hogy egy barátnő megoldaná a helyzetet és az önbizalmat meg egyebeket. Most is 20 évesen is ellehet kezdeni valamit ezzel én egyetértek csak már semmiben sem leszek ugymond " profi" és én olyan ember vagyok meg voltam is mindig hogy valamiben mindig én akartam a jobb lenni nem a legjobb de nem is az utolsó. Ha mondjuk most elkezdenék tanulni gitározni lenne hozzá tehetségem akkor is több év kb. 10 év mire játszhatnék mondjuk egy zenekarba.
2013. febr. 16. 21:36
 14/14 anonim válasza:

Jó fej lehetsz, olyan mint én. Egyszer elhatároztam, hogy meghalok, fogtal egy kést, és átvágtam az ütőerem. De nem haltam bele. Ezért, ha meg akarsz halni, vagy lődd magad fejbe, vagy akaszd fel magad. Én inkább felakasztom magam.

12/L

2013. ápr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!