Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? (nem akarok élni)

Mit csináljak? (nem akarok élni)

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok. Nincsen hobbim, nem vagyok jó semmiben nem tudom hogy milyen szakmát tanuljak. Gyerekkoromban a szüleim sohasem engedtek sportolni, az apám sohasem vitt el fociedzésre egyedül fociztam kint de mivel nem volt senki akivel tudok focizni ezért abbahagytam. Az egész gyerekkorom és a kmaszakorom úgy telt el hogy délutánonként az iskolából hazajövök nézem a tévét tanulok gépezek is alszok. Sohasem sportoltam, nem csináltam semmi olyat amibe most jó lehetnék. Legszívesebben elölről kezdeném az életem, mert mindent kiskorban kell elkezdeni hogy aztán amikor felnő az ember megtalálja önmagát vagy azt amibe jó. Nekem gyerekoromban nem voltak sikerélményeim ovodában vert engem a többi gyerek, általános iskolában is meg csúfoltak, mellette kényszerbeteg is vagyok, ráadásul epliepsziás is voltam. A szüleim gyerekoromban sportolás vagy egyéb tevékenység helyett nem írattak be szakköre, vagy valahová hanem 10 éves koromban elvittek pszichátriára mert hogy naponta többször mostam meg a kezem, ahogy sokan mások is. Azonkívűl vertek a szüleim, kiskooromban 5 éves gyerekként rendszeresn megvert az apám és a szomszédok is úgy kezeltek mintha én nem lennék gyerek. A többi gyerek állandóan kiközösített ahogy általános iskolában illetve a középiskolában is. Többnyire ezért nem akarok élni, mióta megszülettem olyan mintah valami átok lenne rajtam, szerintem nem véletlenül haltam volna meg 2 évesen. 2 évesen kis hilyán meghaltam epilepsziában csak a hü@e orvosok megmentettek. Lehet hogy nekem nem is kellett volna megszületnem a sors szerint.
2013. febr. 12. 01:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7%
Szia! Legalább gazdag vagy? Ha szegény is vagy emellett és nem tudsz sehova elmenni, meg nincs életed, csak illegális dolgot tudok javasolni. Lopás, betörés, ilyesmi sajnos. Itt Magyarországon nincs lehetőség semmire se. Én is eléggé elvagyok kenődve, de semmiképp nem állnék be szaros 100 ezerért valami rohadt gyárba, boltba, vagy más tetves helyre.
2013. febr. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát még sportolásra sincs pénzem, pedig most 20 évesen még valamire vihetném, de nincs havi 15 ezrem a box edzésekre meg a fleszerelésekre. Tehát igen szegény is vagyok. Panelban lakom a szüleimmel egy 10 emeletes panelházban. Kajára alig van pénz. Szóval ez is hozzátesz egy lapáttal.
2013. febr. 12. 02:35
 3/14 anonim ***** válasza:
Amúgy én 22 éves vagyok. Sajnos van egy pár fiatal a környezetemben is, aki nagyon szarul él. Ez magyarország, ilyen itt egy átlagos élet.... Sajnos.
2013. febr. 12. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor neked is sz@r lehet.
2013. febr. 12. 02:52
 5/14 anonim ***** válasza:
Nagyon enyhén szólva. Egyébként vannak úgy céljaid, hogy mi akarsz lenni? HOva tovább? Esetleg egy lány az életedben? Az sokat segít. Nekem legalább egy csodálatos barátnőm van, hamár másom nincs :(
2013. febr. 12. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát nekem sajnos nincs barátnőm.:S Ezért mondom azt hogy semmi sem tartana vissza attól hogy meghaljak, mivel nincsenek szeretteim, meg semmi.
2013. febr. 12. 03:33
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

hát, ha kész vagy meghalni, akkor bármit megtehetsz :)


amúgy még nagyon időben vagy. mi lenne ha valami projektet elkezdenél. pl tanulni. angolul tudsz? ha nem ez az első lépés. amúgy szerintem programoznod kéne pl. ez egy időt álló dolog és minden máshoz is kell manapság.


vagy ha tudsz angolul kezdetben nézz körül itt, amerikai egyetemek tartanak online kurzusokat:

[link]

2013. febr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A megelőző diskurzushoz: szerintem szokszor, jelen esetben is, nem a pénzen múlik, hogy jól érezze magát az ember. Úgy értem, hiába nem tud havi 15 ezerért sportolni járni az illető: ha lenne egy pár haverja, akikkel tudna hetente párszor focizni a pályán vagy akár az utcán, talán az többet érne, és nem is lenne miről beszélni.


A kérdezőhöz:

Soraidat azzal zárod, hogy talán nem véletlenül haltál meg majdnem 2 évesen. Én erre azt mondom, talán nem véletlenül maradtál életben. Mert végül is ez a valóság.


Ha nem tudod, milyen szakmát tanulj, akkor talán bármit tanulhatnál.


Az, hogy nem vagy jó semmiben, szerintem egy elcsépelt szöveg, mondjuk inkább úgy, hogy egyelőre nem tudtad kibontakoztatn ia tehetségedet. És már biztos most is rá tudnék mutatni egy-két dologra, ami értékelendő benned, ha ismernélek.


Ami az előéletedet illet, a leírtak alapján valóban nem volt könnyű dolgod. Különös azonban, hogy senkivel nem kötöttél barátságot? MINDEKI, kivétel nélkül csak téged szekált, bántott? Akik nem, azok talán csak azért nem mertek veled barátkozni, mert akkor szembementek volna a vezérürüvel, és ki lettek volna ők is közösítve, nem? Valakikkel csak jóban voltál, nem? Mindenhol. Hiszen mások is érezhették magukat úgy, ahogy te, és mindenkinek kellenek barátok. Nem voltak neked ilyenek? És ha igen, hol vannak most ők?


Az életedet nem kezdheted elölről, de szerintem nem is kell. Minden megvan benned, csak meg kell találni az aktuális környezetben a megfelelő lehetőségeket és embereket, hogy jól érezd magad, és kibontakozz.


Mivel foglalkozol most? Kikkel vagy napi kapcsolatban?

2013. febr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem foglalkozok semmivel. MCSak júniusban kapom meg az érettségi bizonyítványomat most nem írom le hogy miért pedig már letettem az összes tantárgyat de addig nem tudok szakmát tanulni így tehát egésznap itthon kell lennem. Senkivel se tartom a kapcsolatom, van néhány imserősőm a közössögi oldalon írok nekik de nem írnak vissza.
2013. febr. 16. 17:34
 10/14 A kérdező kommentje:

"Az, hogy nem vagy jó semmiben, szerintem egy elcsépelt szöveg, mondjuk inkább úgy, hogy egyelőre nem tudtad kibontakoztatn ia tehetségedet. És már biztos most is rá tudnék mutatni egy-két dologra, ami értékelendő benned, ha ismernélek."

Igaz amit mondasz de a kibontakozást már gyerekkorban kel elkezdeni. Szerinted nekem amikor középiskolában fociztunk engem választottak legutoljára vagy nem is választottak be mert béna vagyok. TÖbbnyire ezért sem barátkoztak velem. De az sz@ul esett. Fiú létemre egy sportban sem vagyok jó ami számomra megalázó. Kiskorban az ember könnyebben tanul, a szüleim megvették a számítógépet az elsőt amikor 8 éves voltam aztán mindig a gép elé küldenek de arra nem voltak hajlandóak hogy beírassanak egy olyan helyre ami érdekel is. Most pedig azt mondják hogy milyen béna buta ember vagyok stb... Meg hogy te nem értesz semmihez nincs kézügyességet hül@e vagy mindenhez ezt szokták mondani. Vagyis direkt csinálták ezt velem.

2013. febr. 16. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!