Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A tüneteim alapjánt tényleg...

A tüneteim alapjánt tényleg idegkimerültségem lenne?

Figyelt kérdés
2009. szept. 5. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de mivel nem írtad le a tüneteidet, elég sanszos...
2009. szept. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen tünet?
2009. szept. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon ügyes voltam és elküldtem üresen a kérdést.


A történetem az lenne, hogy kb. májusban elkezdtek ilyen érdekes rosszúlléteim lenni. Amikor rosszúl voltam ezeket éreztem:


Érdekesen szédültem, hol melegem volt, hol fáztam, feszült voltam, nem bírtam elviselni senki érintését, lehangolt voltam, szapora hasmenésem volt a rosszúllétek alatt, amikor ittam már egyből mentem pisilni, megemelkedett a pulzusom olyan 120 körülire, éreztem a szívverésemet elég komolyan, olyan zsibbadászerű érzés volt a karjaimban, lábaimban, hányingerem volt és mintha hőemelkedésem lett volna, amit én nem éreztem, de mások érezték, hogy melegebb vagyok a kelleténél.


Elmentem orvoshoz, egyből rádobott ekg-ra, vett vért laborhoz, mérte a vérnyomásomat, szal csinált egy gyors rutin vizsgálatot rajtam és azt tippelte, hogy lehet túltermel a pajzsmirigyem, de ehhez kellett a labor, h 100% legyen a tipp. A labor megjött, mindenem rendben, csak kicsit alacsony a koleszterinem, amúgy makk egészségesnek mutat a labor. A doki nem tudott akkor mást mondani, csak azt, hogy akkor a stressz üthetett ki. Tény, az idei év eléggé stresszes volt, az elmúlt pár évben elég sok rokon meg is halt (idén évelején anyósom, a kezeink közt). Teljes életmód váltást csináltam, nem idegeskedem már nagyon sok mindenen, kifejezetten próbálok nem stresszelni, pláne nem vezetés közben. Teljesen megváltoztam, máshogy étkezem, egészségesebben élek (igaz mozogni még nem tudtam annyit). Néha napján bekapok 1 nervenpflege-t, hogy a bennem lévő feszültséget oldjam, mert ézem magamban nagyon ritkán. Szóval a nyugit se kúraszerűen szedem, csak alkalmilag. Most egy jó ideig nem volt semmilyen rosszúllétem, ma viszont 2x is átment rajtam, először gyengébben, de utána elég komolyan. Ismét elkapott. Mire gondoltok a tünetek alapján? Tényleg idegkimerültség lehet ez? Utána olvastam a tüneteknek, elég sokat olvastam a témában és max. még a szomatizációs zavar jöhetne még szóba, de nem vagyok ilyen hipochonder típus és nem is rohangáltam dokihoz mindenféle marhasággal.


A válaszokat előre is köszönöm!

2009. szept. 5. 21:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de ha mindeközben nem pihentél, akkor simán lehet, hogy idegileg sok volt ami idén történt. El kéne menned legalább egy hét szabira, elutazni valahová, mert otthon nem lehet rendesen pihenni (már ha egy kicsit is olyan vagy mint én és folyton teszel-veszel...)
2009. szept. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos pihenni nem nagyon tudtam teljes mértékben, hiába alszom sokat, de valami mindig van, és ugyebár dolgozom ami nem egy nyugatóhatású, mivel vannak ott is problémák.
2009. szept. 6. 11:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!