Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pár napja nem szedem a frontin...

Pár napja nem szedem a frontin 0,25mg-t, tegnap előjöttek megint a szorongós tüneteim, lehet azért mert nem szedem a frontint?

Figyelt kérdés
Mielőtt kiirta az orvos voltak tüneteim,zsiborgó fej,nyomásérzés,olyan volt mintha megszédülnék,szív környéki szúrások,gyomorideg.Mindig félek a betegségektől.A múlt héten a házi orvosom mondta hogy ne szedjem,csak mikor úgy érzem.Pár napig jól is voltam,de tegnap megint előjött ez a fura érzés a fejemben,mintha nyomná valami,és zsiborog,máshogy nem tudom leirni.Lehet hogy a gyógyszer miatt,hogy nem szedtem?Mit lehet ilyenkor tenni?Szedjem újra?Végül is enyhe nyugtató,a legkissebb adag.Köszönöm ha válaszol valaki.
2011. febr. 3. 07:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szedjed ameddig nem érzed magadban az erőt, hogy megy nélküle is!!! Ebben az undorító ködös időben nem is fog menni az elhagyása és újra visszakergeted magad a negatív tünetekbe ahelyett, hogy vévig csinálnád a "kúrát". Ha ezt mindenképpen el akarod hagyni egyenlőre cseréld le természetes anyagokkal pl Hova tabletta. Az orvos nem varázsló, nem ő szünteti meg a panaszaidat csak felír rá vmit és nem is tudja mikor áll helyre a testi tüneted. Mi jobb? Szenvedni mert nem veszed be a frontint vagy jó közérzet testi panasz nélkül? Ha kisüt a nap hidd el egyszerűbb lesz letenni
2011. febr. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem pánikbetegség miatt írt az orvos Frontint. Szedtem ia rendesen, de olyan voltam, mintha benyomtam volna egy felest. Nem féltem, remegtem, el tudtam menni boltba, nem akart a szívem kiugrani a helyéről, stb.

Csakhogy a gyógyszertől kicsit le is lassultam, ami elég ijesztő volt számomra. Na, akkor abbahagytam a szedését.

Pár napig minden rendben volt, de akkor olyan furcsa dolgok történtek velem pl: megszédültem az udvaron, ideges lettem, stb.

Az orvos szerint elvonási tüneteim voltak. Mondom, nem is szedtem olyan sokat. Szerinte, a kevésnek is van már ilyen hatása. Kérdeztem, akkor most mi van?

Azt ajánlotta, csak akkor szedjem, ha megyek valahová és félek, hogy bepánikolok.

Mondtam, hogy ok, és azóta nem szedem.

Félek a pánikrohamaimtól, a párom nem is szívesen enged egyedül sehová, de azóta nem történt semmi.

Ha nem lenne ez a lassító hatása, én is szedném, de nekem a gyerekeket kell suliba vinnem és a vezetés miatt veszélyes.

Ha neked nincsenek ilyen problémáid, akkor szerintem szedd tovább.

2011. febr. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!Akkor valószinü a bogyó miatt van ez?Én karácsony óta szedtem,tehát nem olyan régóta,érdekes hogy ennyi idő alatt is megszokhatja az ember.Szedem akkor,engem nem lassit le.A férjem is azt mondta szedjem,nem olyan nagy mennyiség végül is.
2011. febr. 3. 08:43
 4/9 anonim ***** válasza:
és milyen igaza van. Ha segítség kell ahhoz, hogy talpraállj akkor az kell és kész, szégyelnivaló nincs benne. Leszoknisem úgy szabad, hogy egyik napról a másikra!Az egészek helyett pl este felet bevenni aztán délben is majd este, aztán csak napi 2x stb. Rendbe jössz csak el kell hinned és használd, ne fuss felesleges köröket
2011. febr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztosan azért van, mert abbahagytad. benne van a betegtájékoztatóban, ha már jobban vagy, akkor sem szabad abbahagyni, mert visszaeshetsz, nálad pont ez volt. A háziorvosod nem jó tanácsot adott, hallgass inkább a pszichiáteredre. Én is ezt szedem, 0.25-öst, és engem sem lassít le, gondolom azért, mert szükségünk van rá, és nem terheli a szervezetet.
2011. febr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nekem is pánikbetegségre írta fel a doki, de nem igazán mertem bevenni. őszintén szólva félek tőle, hogy rászokok, meg olyan furán éreztem tőle magam. először mintha kb én is bevágtam volna egy felest, utána elkezdtem röhögni, és végül úgy bepörögtem tőle h már úgy szóltak rám h elég legyen. később pedig mint aki csiga tempót vett fel.

nekem most kellene visszamennem a dokihoz, de szerintetek mit mondjak neki? "Bocs, de nem szedtem, de továbbra is fennáll a rengeteg tünet?"

2011. febr. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Milyen tüneteid vannak?Mennyi ideig szedted?Csak mert mikor én elkezdtem szedni,2-3 napig még voltak tüneteim,igaz gyengébbek mint előtte.Aztán tényleg jól voltam,emiatt is hagytam abba,mikor mondta a házi doki.Szerintem mielőtt vissza mész az orvoshoz ,próbáld meg szedni 0,25mg nem olyan erős bogyó.
2011. febr. 4. 06:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem agorafóbiám volt,van, nem mertem emberek közé menni, volt olyan, hogy elmentem az ajtóig és visszafordultam, pedig már két-három nappal előtte tuningoltam magam, hogy én meg tudom csinálni. Aztán nem.

Ha mégis elcipelt valaki olyan helyre, ahol emberek voltak, akkor jött a levegő után kapkodás, szorítás a mellemben, gombóc a torkomban. Na, ha ilyenkor ki tudtam menni, akkor beültem az autómban és ott minden jó volt.

Ha nem sikerült kimenni, akkor jött a fülzúgás, szédülés, sötétség és az ájulás.

Éppen ezért a gyerekeim iskolai évnyitó - évzáróin mindíg két lépésre álltam az ajtótól, hogy ki tudjak menni.

Orvoshoz csak a rendelési idő utolsó 5 percében mentem, addig az autóban ültem, és vártam, hogy mindenki elmenjen.

Erre kaptam Frontint, ami jó volt, mert nem féltem annyira, viszont nekem is jó kedvem lett tőle.

Először volt a "mintha becsíptem volna" érzés, azután jó kedvem lett (néha rám is rámszóltak),azután lelassultam és jött a "minden mindegy" időszak. Mint említettem, vezetés miatt hagytam abba a gyógyszert, mert a "minden mindegy" időszakban azon kaptam magam, (terepjáróm van)hogy nem érdekel, hogy lassan megyek vagy gyorsan, csúszik az út vagy sem, ha kilép elém egy gyalogos akkor megállok vagy elütöm. Akkor abbahagytam és azóta nem szedem. Próbálok lelkileg erősebb lenni, de csak kifelé működik, belül nem változott semmi. Csak ezt nem hangoztatom.

2011. febr. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy a szédülés és feszültség mellékhatások, nem pedig elvonási tünetek!!!
2012. okt. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!