Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félénk vagyok, szorongós. én...

Félénk vagyok, szorongós. én elfogadtam magam, mások miért nem?

Figyelt kérdés

kiskorom óta ilyen a természetem. sok év alatt sikerült elfogadnom magam, hogy én ilyen vagyok, hogy így is szerethető vagyok.

mások nem értik ezt meg, még a saját párom sem. olyan dolgokra akarnak kényszeríteni (addig mondják, míg bele nem megyek), amit én nem szeretnék.

pl. nem szeretek bulizni járni, táncolni, énekelni - mert egyszerűen tudom magamról, hogy nem fogom jól érezni magam. de attól még szívesen találkozom velük, csak épp a buliba nem mennék.

de ők miért nem fogadják el, ha én már elfogadtam magam így?

plusz a szokásos dolgok: utálok a középpontba lenni, szerepelni.


annyira rossz, hogy amikor megbékélnék magammal, akkor valaki mindig érezteti velem, hogy ez nem normális állapot, hogy így kevesebb vagyok, hogy meg kéne változnom.

nem hiszik el, hogy egyszerűen nem tudok megváltozni, mert ilyen vagyok, ez vagyok ÉN.


2010. jún. 23. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nem egyedi eset.Én is pont ilyen vagyok.

Ezt másoknak meg kell(ene) értenie és elfogadnia.Én sem értem miért olyan nehéz dolog ez.

2010. jún. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert az emberek hajlamosak azt hinni, hogy az az abszolút jó, ahogy ők csinálják, amit ők gondolnak. Ilyenkor el kell magyarázni nekik, hogy az igazi szeretet azt jelenti, hogy elfogadnak olyannak, amilyen vagy, és ha igazán jót akarnak neked, akkor azt akarják, ami szerinted jó, nem azt, ami szerintük jó lenne. Pont azért, mert mások vagytok.
2010. jún. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is a különcök közzé tartozom. Nem szeretek bulizni, röhencsélni, pletykálni, de segítőkész és megfontolt ember vagyok. Úgy látszik már nincs szükség ilyen emberekre. Az a menő, ha középpontban van valaki, és feltűnési viszketegségben szenved. Én ilyen vagyok, ha nem fogadnak el, akkor vessenek magukra, hogy értékes embert macerálnak. Én kiléptem minden olyan körből, ahol csak a viháncolás, a nagyképüség a mérvadó.
2010. jún. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

örülök, hogy akadnak olyanok, akik megértenek. :)


úgy látom, hogy van egy általánosan elfogadott mérce és mindenki ennek akar megfelelni és másokat megfeleltetni.


de látom, itt vannak a kivételek.


kicsit az zavar, hogy a saját párom 6 év után sem ért meg. persze értem az ő oldalát is, szívesen elengedem a srácokkal bulizni, ha akar. de ő velem szeretne menni. egyébként minden rendben köztünk, ez az egy ellentét van. ő menne, én maradnék. néha azért megyünk, de őszintén mondom soha nem kívánja egyetlen porcikám sem.

2010. jún. 23. 12:00
 5/8 anonim válasza:
Az ilyen dolgok még inkább frusztrálják az embert.Én már régóta nem akarok senkinek megfelelni.Vagy jó vagyok így,vagy nyazsgem.
2010. jún. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, ha a barátaid, akkor mért nem fogadják el?? A barátságnak nem az a lényege, hogy elfogadom a másikat úgy, ahogy van és nem próbálom javítgatni? Egyébként én is így vagyok ezzel..
2010. jún. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az oké, hogy nem szeretsz középpontba lenni és bulizni, de nem szabad beletörődnöd, hogy ilyen vagy! Nem mások miatt, hanem magad miatt! Sokkal lazább lehetnél, ha eljárnál például pszichológushoz. Gondolj bele, mennyivel több mindent érhetnél el (karrier, egészség!!!, szociális kapcsolatok), ha nem lennél ilyen. Én is átestem ezen, de még bőven van hová fejlődnöm. Nem csinálok olyat, amit nem akarok, nem szeretek. De a félénkségnek és a szorongásnak sok hátránya van (izzadás, koleszterin, vérnyomás, nehezebben találsz barátnőt, nem kapsz magasabb beosztású vagy jobban fizető munkát stb stb...). Nem jó dolog, szerintem ne törődj bele. Ennek ellenére szeresd magad mindig, de tegyél a jobb énedért! :)
2015. jan. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__63..

6-os válaszoló voltam, neked is ezt tudom mondani.

2015. jan. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!