Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni ellene?

Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
Nagyon súlyos depresszióm, már ott tartok hogy egésznap alszok ha felkelek nézem a falat aztán vissz alaszok. Pszichologushoz én nem járok, mert nincs rá pénzem.
2013. febr. 6. 21:28
1 2
 1/11 anonim válasza:

Egy időbe én is depressziós voltam (na jó nem ennyire durván mert társaságba jártam) csúnya is voltam, pattanásos, és visszahúzódó, az oszt társaim mindig piszkátak, kövér nem voltam és az arcom se volt annyira csúnya ez volt kb 2008 ban!

De mostanra 2013- ra már nem is vagyok csúnya :D depressziós se vagyok már, se visszahúzódó se pattanásos XĐ

Igaz már nem járok iskolába mert már dolgozom, de nagyjából elvagyok a munkatársaimmal, és nagyjából megálom a helyemet!

Hát azt nem tusom, h te mit tehetsz ellene, menj el pszichológushoz, mondjuk ez önmagában nem elég (saját tapasztalat) ehhez neked is tenned kéne, még ba barátaid nincsenek is ugyan első lépésen az is megtenné, ha pl minden nap kimész sétálni a parkba 1-2 órára vagy stb... :))

2013. febr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már at is kipróbáltam söt tobb sportot de egyikben sem találom meg a z örömömet benne. Sőt inkább még inkább tönkretesz mert ilyenkor arra gondolok mivel 6-7 évesen akartam sportolni, csak a szüleim nem irattak be sőt az óvódában vertek engem, azért akartam elkezdeni sportolni, de nem hagyták. Most vagyok 19 éves kipróbáltam sportokat de úgy érzem hogy úgyse lehetek már bajnok meg semmi sem hiszen azt kiskorban kell már elkezdeni. Ezért nem találok benne örömöt.
2013. febr. 6. 21:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Van ingyenes kezelés is.
2013. febr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

21:36- os vagyok (első) hát ha tényleg nincs egy barátod se és senki amibe megbízz, /mert amúgy meg nekem sincs olyan sok/ és ahogy írtad, mindíg alszol és semmit nem csinálsz, mert a semmit tevétől is lehet valaki depressziós, de ha ki mész egy kicsit a parkba sétálni egyedül fülhallgatón pl zenét hallgatag közbe és mondjuk a futás is jó ötlet meg egyedül is, minthogy egész nap odabent alszol pl!

meg mondjuk ha pl falun laksz akkor fát is vághatsz vagy stb. szóval lenne mivel elfoglalni magad! am én 19/F vagyok

és igen ahogy az előttem szóló is mondta pszichológus van ingyenes is, tudom mert én is jártam!

2013. febr. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kezdesnek miert nem csinaltatsz egy teljes verkepet? Csak hogy kiszurjuk, hogy nincs-e valami lappango betegseged.


Aztan mondjuk kezdj el egy vitaminkurat.


Most olvastam, hogy egy depis beteget (aki csak ult a szeken a sarokban es nezte a falat) niacinnal (B3 vitamin) kezelte, de ilyen nagyon durva adagot nyomtak neki naponta es egyik naprol a masikra elmult a depije mintha semmi nem tortent volna.


Alul taplaltsag okozhat depressziot, alvaszavarokat.


Tessek rendesen taplalkozni es naponta mozogni. Nem feltetlen sport, setalhatsz egy nagyot, fara maszhatsz, kergetozhetsz a kutyaval, akarmi, csak mozogj, hogy a verkeringesed felporogjon, ezzel felfrissitve a tested!

2013. febr. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Na ahhoz mit szòlsz h èn meg 25 vsgyok es igy erzem magam.....semmi sem sikerűl az èletemben:(

L

2013. febr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

A vitamin jó ötlet!

Írd fel két oszlopba a problémákat. Amin nem tudsz változtatni és amin tudsz. Az amin tudsz mellé írd le az megoldásokat. Akár többet is. Gondold végig, nagyon súlyos problémák ezek avagy sem. Amin tudsz változtass, amin meg nem, azokon próbálj meg változtatni. sétálj, egyél sok egészséges kaját, igyál sokat. Szerezz magad mellé valakit, akivel beszélhetsz, akár egy kutyát.

Nem tudom mennyire segítene ez rajtad, nekem bevállt ;)

2013. febr. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

* próbálj meg túllépni

Bocs, túlságosan beleéltem magam a változásba :)

Előzõ

2013. febr. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jók az amit írtatok. Én nem szedek vitamint mert szinte az összes bogyót ki nem állhatom. Mivel nem tudok semmit sem csinálni ezért inkább alszok és ettől lett a depresszióm serintem. Olyan értelemben hogy olyan dolgot nem tudok még mindig és nem tudtam csinálni ami engem érdekelne és így már inkább akkor nem érdekel semmi. Kb. 17 éves koromtól van ez most vagyok 20. Kemény 3 év alatt nem sikerült sose semmi.
2013. febr. 15. 00:26
 10/11 anonim válasza:
Nem az a lényeg, hogy bajnok legyél egy sportban, hanem, hogy hobbiból csináld. Tudom, idegesítõ, hogy idősen kezdesz el egy sportot, a sok kisebb talán még jobb is benne. De nem ez a lényeg! Akár csinálhatod egyedül is. Keress valami munkát, amit szeretsz, ismerkedj emberekkel, biztos találsz pár rendeset.
2013. febr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!