Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rendvédelmi karrier vs mentáli...

Rendvédelmi karrier vs mentális egészség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy nagy problémám. Erős szorongással küzdök, főleg időszakosan jön rám és őszintén szólva szeretnék orvoshoz menni és gyógyszert íratni (tudom lesznek, akik mindenféle herbál cuccot ajánlanak de én inkább valami potensebb orvosságra vágyom). Amúgy nem csak bemagyarázom magamnak a dolgot mert amellett, hogy igen erős tünetekkel jár családban halmozódott (pánikbetegség).


Ellenben van egy nagy problémám. Világ életemben rendvédelmi pályára készültem (irodai jellegű, + fegyvertelen), most nyáron lenne lehetőségem felvételizni. A betegség és a munka viszont kizárja egymást mert alkalmatlan minősítést kapnék (érthetetlen okokból), ha kiderülne, hogy ilyen dolog miatt kezelnek.


Ti mit választanátok a helyemben? Ha nem lenne ez a munkalehetőség akkor max. közmunkásnak lennék jó, ameddig ki nem tanulom azt a plusz szakmát (3 év), amit a rendvédelmi meló mellett úgyis kitanultam volna.


Köszönöm!


2013. jan. 24. 04:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de a "rendvédelem" nagy valószínűséggel csak kívülről tűnik élethivatásnak, belülről bizony a jogi szabályozás helyett inkább a különböző - sokszor ütköző - önös érdekek dominálnak. Hatalmi ág, és mint ilyen, kitűnő tenyészete az emberi gyarlóságnak. Ez így volt 50 éve is, így volt 20 éve is, ma is így van, és sajna 20 év múlva is így lesz.

Ezek a "belső játékok" egyáltalán nem fognak jót tenni az állapotodnak, ha nagyon erős vagy, akkor 1, max. 2 évig tudod "elhúzni" az egyre súlyosbodó tüneteid miatti leszerelést.

megjegyzem: a különböző medicinák sem mindenhatóak, sőt: sok esetben (feleslegesen) azért adják, mert egyszerűbb kitölteni egy receptet, mint foglalkozni a pácienssel.

2013. jan. 24. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Tudom, hogy nem feltétlenül segítenek de le akarok végre lazulni mert nagyon rosszul vagyok.

2013. jan. 24. 16:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!