Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokszor voltam már öngyilkos....

Sokszor voltam már öngyilkos. Sosem gondoltam komolyan. De most egyre inkább. sőt mindennaposak az efféle gondolataim. Mert az orvosnak nem merem elmondani, hogy gyógyszerre iszom. Vajon belehalhatok ebbe? Úgy érzem, szándékosan csinálom.

Figyelt kérdés
37 éves nő vagyok...15 éve élek antidepresszánsokon../xanax,Zoloft/Naponta iszom....van hogy kihagyok 1-2 napot...de akkor is!!Alkesz vagyok?
2009. aug. 31. 00:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyit iszol? Ha nem sokat (a sok relatív). Mondjuk ha napi egy üveg bort (az még nem vészes, annyitól nem rúg be szerintem senki), akkor még talán valahogy belefér. Ha ki tudsz hagyni ivás nélkül egy hetet, akkor jó, akkor szerintem nem vagy alkesz. De úgy kell kibírnod, hogy legyen otthon pia. Ha van és mégis kibírod, hogy ne idd meg, akkor megnyugodhatsz legalább ezen a téren. Hisze az alkeszek legfőbb jellemzője tudomásom szerint, hogy nem bírják ki, ha alkoholt látnak, de ha nem látnak, akkor se. Még egy hétig se.
2009. aug. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Napi 5-6 sört iszom,vagy annyit,hogy elájuljak..és ne tudjak a világról!
2009. aug. 31. 00:38
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

én is baromi sokat iszom, varjazom a xanaxot is, de sose vágnám haza magam.

minek? úgyis meghalunk, főleg ezzel az életvitellel. :)

nem kell siettetni semmit, a mai magyar helyzetben sztem az szorulna kezelésre, aki nem így reagál.

de ha zavar amiket csinálsz, akkor beszélj az orvossal, vagy új gyógyszer kell, vagy új gyógyszer, és pszichoterápia. ha abba akarod hagyni a piát, akkor be kell feküdni elvonóra. mindenre van megoldás, amit áll a tb., persze amit nem, az felejtős, amíg nem nyerünk a lottón.

2009. aug. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Segitségre szorulsz.Már csak azt kell eldöntened-belátod e,hogy beteg vagy? Meg akarsz gyógyulni,vagy vegetálni akarsz amig bele nem halsz a gyógyszer és alkohol függőségbe. Hogyha az előbbi,akkor van esélyed az életre,ha beszélsz az orvosoddal.Ha az utóbbi..akkor folytatod igy tovább (kérdéses,hogy meddig). ja és javaslom keress magadnak egy másik orvost,aki nem tömi beléd az antidepresszánsokat 15 éven keresztül,hanem segit meggyogyulni.!
2009. aug. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok: Napi 5-6 sör az önmagában nem lenne sok, ha nem gyógyszerre innád. Így viszont nem tudom mennyi idő amíg a szervezeted nem bírja tovább. Ez így nagyon veszélyes! És napi 5-6 sörtől se lesz az ember alkesz, hacsak nem gyógyszerekre issza.
2009. aug. 31. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

napi 5-6 sörtől simán alkesz az ember, ha minden nap issza.

meg ahogy mondtad, ha lenne itthon még valami, nem hagynám meg holnapra. 1-2 napokat én is ki szoktam hagyni, szándékosan, de bőven alkesz vagyok. valakinek ilyennek is kell lenni. :)

2009. aug. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Legalább nem vagyok egyedül....ez is valami...Thank's!!
2009. aug. 31. 01:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, írj privit, bőven van tapasztalatom a témában.. Itt legyen elég annyi, hogy a csodával egyenlő, hogy én még itt irkálok neked..
2009. aug. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
En nagyon szivesen segitenek neked, es elkisernelek az orvoshoz is, mert nem jo amit magaddal teszel...igy tonkre fog menni a majad,elkell mondani az orvosnak anyukam is volt ,hogy ivott antidepresszansra 2honapig,es raszedte magat elmondta az orvosnak, es lass csodat mar nem csinalja 4eve,enis antidepresszanst szedek,mert muszaj kulonben nem birnek folallni sem a fajdalomtol...en 1honapja szedem.ha otthon lennek akkor elkisernelek az biztos(angliaban lakok),mar ezis egy jo dolog,hogy itt elmondtad nekunk,mert ez azt jelenti erzed,hogy ez nem jo amit teszel. 21/L
2009. szept. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!