Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet? Pszichológusra...

Mi bajom lehet? Pszichológusra van szükségem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

15 éves lány vagyok. A legkisebb buta kis ügy, ha nem jön össze sírhatnékom van, remegek, alig kapok levegőt. Van mikor csak bámulok és sírnom kell. Ha valami nagy csalódás ér, vagy valami nem jön össze, egyből az öngyilkosságra gondolok, hogy de jó lenne meghalni. Fóbiás vagyok. Irtózom a bogaraktól, pókoktól, a sötétségtől és az idegenektől. A környezetemmel sem vagyok kibékülve. Amikor iskolában vagyok, az osztálytársaimmal, és a barátaimmal ezek a dolgok megszűnnek egy kis időre, úgy a suliidő közepén rám jönnek, utána pedig itthon jelentkeznek újra, de szinte minden nap. Ez nem depresszió, ugye? Fel kéne keresnem egy pszichológust, vagy csak túlreagálom az egészet? =/ Köszönöm előre is a normális válaszokat.


2013. jan. 18. 17:00
 1/3 EgyCsajszika válasza:
Nos,mivel még a tinédzser korszakban vagy a "depresszió" szinte természetes. előfordulhat ez amiatt,h kissebb korodban egy nagyobb csalódás/trauma ért amit nehezen dolgoztál fel..a barátok sokat segítenek, ha a szüleid megértőek és bíznak benned rájuk is számíthatsz. nem muszály pszichológushoz menni,de ha úgy érzed jobb lenne elmondani mind ezeket valakinek háth tedd meg. sok sikert!:) 12/L
2013. jan. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A szüleim elváltak, és egyik sem tud a problémámról.=/
2013. jan. 18. 17:24
 3/3 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Azt írtad, hogy egyik szülőd sem tud a problémádról. Ez mással is így van (barátok, barátnők)? Ugyanis már az is sokat segíthet, ha csak egy kedves barátoddal - akiben megbízol - annak elmeséled mi a problémád...

2013. jan. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!