Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti is sokszor szorongtok/izgul...

Ti is sokszor szorongtok/izgultok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ti kb. milyen gyakran és mitől szoktatok stresszelni/szorongani? Például akik suliba járnak, felelés/dolgozat előtt mennyire szoktatok általában?

És mit tesztek ellene? Vagy ha mondjuk nyilvánosan kell szerepelnetek (beszédet tartani/felelni vagy akármi), mit csináltok, hogy javítsatok a helyzeten?

Azért lenne hasznos tudnom, mert össze akarom hasonlítani magammal, hogy vajon normális-e még, amit én érzek.

Légyszi normális és kulturált válaszokat adjatok! Tényleg fontos lenne! Köszönöm előre is!



2013. jan. 10. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem normális, persze csak mértékkel. Magamon látom, hogy kell túlzásbavinni ezeket a szorongásokat, félelmeket. 2010-ben rosszindulatú daganattal műtöttek és azóta egy nyugodt percem nem volt még... Persze így sem változott semmi, hogy idegeskedem és rettegek...
2013. jan. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a kommentet!!! Csak az a baj, hogy nálam szerintem ez már túlmegy a határon sajnos. Ezért érdekel, hogy mások hogy vannak vele. Esetleg segíthet néhányak bevált szokása vagy csak annyi, hogy nem vagyok egyedül ezzel.

Úgyhogy jöjjenek még a hozzászólások légyszi!

2013. jan. 11. 16:20
 3/4 anonim válasza:

szia!

én is suliba járok még, de engem nem a dolgozatok meg a felelések "izgatnak fel", hanem amikor meg kell szólalnom 4nél több ember előtt. vagy amikor órán véleményt kell kifejteni... semmi tétje sincs, mégis eléggé izgulok. izzadok, elvörösödök, dadogok, a gondolataim több mint fele használhatatlanná válik.

nem sulis dolgokra is eléggé rá szoktam parázni. pl, hétfőn randira mentem egy fiúval, akibe már több mint egy éve szerelmes vagyok, és az előző 3 napban olyan hányingerem volt (az izgulástól), hogy nem tudtam enni. (ez nálam nagy szó, ugyanis elég sokat zabálok).

meg dobolni járok, és múltkor volt egy zenekaros próba, amiben a zenészek a kedvenc zenekaromból voltak, és annyira féltem előtte, hogy szerintem egy kisebb pánikrohamot is sikerült összehoznom - úgy éreztem, nincs levegőm, remegtem, izzadtam, melegem volt...


még én se találtam meg a megoldást ezekre, de szerintem az segít, ha (hidegebb időben) kihajolsz az ablakon friss levegőt szívni, vagy megmosod az arcod/nyakad hideg vízzel.

2013. jan. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3-as, mintha csak én írtam volna! Ugyanígy vagyok vele én is, szóval tudom hogy mennyire rossz!

Remélem sikerül majd túllépned rajta! :) Sok szerencsét és erőt hozzá, tudom hogy nagy szükség van/lenne rá! :S

2013. jan. 25. 17:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!