Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik? 16 éves vagyok, és kb...

Pánik? 16 éves vagyok, és kb két hete jött egy hülye gondolat ami megmaradt. Vagyis nem egészen gondolat, inkább egy kép, amitől teljesen bepánikolok.

Figyelt kérdés

Mikor eszembe jut. Sajnos nagyon nehezen tudok arra koncentrálni h ne gondoljak rá, és félek h ezzel közelebb vonzom magamhoz ezt a dolgot. Régebben is voltak hasonlóak de azok elmúltak max egy hét után, és ha most eszembe jut nem kelt bennem aggódást, félelmet. Akkor ez miért nem múlik?

Szerintetek a suli eltereli majd a figyelmemet? 16/L


2009. aug. 27. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ez most azért múlik el nehezebben, mert nagyobb fajsúlyú dolog lehet mint az eddigiek. Amúgy elárulod hogy mi az? Ne szégyelld, úgy is név nélkül vagy... És így a válaszoloknak is könnyebb lenne megválaszolni a kérdésed.
2009. aug. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább kényszerképzet. velem is volt már olyan, hogy befészkeli magát valami hülyeség a fejembe, de elmúlt, amint lekötött más.
2009. aug. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban milyen kép jön elő, és milyen gyakran? A lelki állapotod mostanság zaklatott, esetleg feszült, ideges vagy vmiért? Mert lehet, h lelki oka van annak, h látod azt a bizonyos képet! Remélem a suli eltereli a figyelmedet a képről!!! :)
2009. aug. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát egyébként hipochonder vagyok. Akép pedig engem ábrázol kopaszon..:S

Biztosan a betegségekkel áll összefüggésben... És arégebbi kényszerképezetek is de azok elmúltak, mitán megnyugodtam.

2009. aug. 27. 22:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne orvoshoz menni. Ez teljesen úgy hangzik, mint egy OCD (kényszerbetegség), ami egyébként kezelhető. Ez nem pánikbetegség, a pánik csak a következménye a kényszergondolatnak.
2009. aug. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen tudom hogy így hívják, de én nem vagyok kényszertbeteg max 1 icipicit, mert a kényszerbetegeknek maguktól jönnek elő a képek. viszont ha én belemerülök valamibe, vagy el vagyok foglalva akkor meg is feledkezem róla. A baj csak azzal van h félek sokat gondolok és valóra válik:S Ha tudnám h nem számít semmit, akkor el múlna, de mivel egyre többet hallja az ember h ne gondolj mert bevonzod, ezért nem múlik.
2009. aug. 28. 17:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!