Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az hogy arra figyele...

Miért van az hogy arra figyelek hogy hogy veszem a levegőt, és szinte bepánikolok néha ilyenkor, hogy rosszúl veszem a levegőt, vagy nem kapok elég levegőt?

Figyelt kérdés
Hogy ne figyeljek erre ?
2011. jan. 24. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pánikbeteg vagy, menj el egy orvoshoz.
2011. jan. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem tudsz rosszul levegöt venni, mert ha nem figyelsz, akkor is veszel, amiatt meg nem kell aggódni hogy megfulladsz mert nem veszel levegöt mert elöbb ájulsz el minthogy megfulladnál és ha elájulsz, akkor automatice veszel levegöt... ennyi...
2011. jan. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi. ha nem figyelek rá akkor nincs is baj:) csak ha figyelek. pl hogy mennyi levegőt veszek, vagy hogy mennyire fújom ki.
2011. jan. 24. 16:01
 4/11 anonim ***** válasza:
ez tök természetes hogyha elkezded figyelni, zavaró dolog figyelni, de szerencsére nem kell :-) és nem is kell miatta aggódni, nem fogsz megfulladni, nem tudod egy idö után akaratlagosan sem leküzdeni ezt a levegővételi ingert, nem tudnál ugy meghalni hogy "na most akkor nem veszek levegöt többet" még ha akarnál sem...
2011. jan. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jajj, ez tényleg nagyon rossz érzés, én is tök ugyan így vagyok. Egyszer annyira azt éreztem, hogy nem jól kapok levegőt, hogy teljesen beparáztam, kapkodtam a levegőt, de mégis úgy éreztem, hogy nem jutok elég oxigénhez, és teljesen lezsibbadt mindenem. Azóta, ha megint ezt érzem, befogom az orrom, elkezdek tudatosan nagyon lassan lélegezni jó mélyeket, így megnyugszok és helyrejövök(egy időre).
2011. jan. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat. :)
2011. jan. 24. 16:58
 7/11 anonim ***** válasza:

Vegyél részt egy állapotfelmérésen:

[link]

[link]

[link]

2011. jan. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ilyen érzésem nekem is van...a megoldás nagyon egyszerű...tereld el róla a figyelmed :) százszor könnyebb mint egy igazi, nagy pánikrohamról :) tudom, mert ismerem mindkét érzést
2011. jan. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi :) igyekszem :)
2011. jan. 25. 14:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyszerűen foglald el magadat. Tanuljál meg egy verset, és ha jön ez az érzés, azonnal kezd el mondani.
2011. jan. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!