Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki felépült a pszichózisból, vagy a skizofréniából?

Figyelt kérdés
úgy, hogy már gyógyszert sem kell szednie évek óta
2013. jan. 8. 05:33
 1/5 anonim válasza:
45%
akinek ilyen súlyos problémája van, nem fog ide írni, gyakran nem is tudatosul a saját betegségük
2013. jan. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat, akinek a lánya enyhe skizofrén volt, állítólag teljesen felépült.
2013. jan. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Vannak esetek, amikor tudatosul. Pár skizofrént ismerek, és jómagam is az vagyok. Csak az antipszichotikumot szeretném elhagyni. Egyszer fél évig gyógyszermentes voltam.
2013. jan. 8. 21:10
 4/5 anonim válasza:
Pont én is ezt a kérdést akartam ma feltenni. Elméletileg én is valamennyire skizofrén vagyok. Nem szeretnék életem végéig gyógyszert szedni. Habár úgy tűnik, mostanában nem is igazán hat... Pszichiáterhez járok, beszélgetni szoktunk, nem érzem, hogy előrébb jutnék valamennyire is a problémáim megoldásában. Szar ez így.
2013. jan. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A skizofrének 20%-a épül fel a betegségből,evvel szemben 97%-uk nem látja be hogy beteg,az egy dolog hogy azt mondja.

Konkrét gyógyszer igazából nincs a skizofréniára,az antipszichotikumok csak elnyomják a nem kívánt hallucinációkat/téveszméket,sajnos jelenleg a súlyosabb skizofrén betegeket nem lehet gyógyítani,csak gyógyszerrel tömni amely már megint egy véglet.

Ui:Pszichotikus vagyok:gondolkodászavar,kényszerképzet,néha hallucináció és kis dózisu olanzapin használt,egyébként aki pszichotikus nem feltétlenül skizo.

2014. okt. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!