Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziósnak érzem magam,...

Depressziósnak érzem magam, és szeretnék ebből kitörni, de nem tudom, hogy hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

Nagyon változó a hangulatom, de többet rossz, mint jó. Szinte mindig fáradt vagyok, ha pihenek, és nem csinálok szinte semmit, akkor is.

5 éve vagyok itthon gyesen, társaságom a két lányomon kívül nincsen. A párom dolgozik, reggel elmegy, este ér haza....

Nem járok el sehova, nem tudom rábízni a lányokat senkire, nem csinálok semmit, úgy értem nincsen hobbim, de kedvem sincsen semmihez.

Kedvtelen vagyok, mit tegyek?:-(


2012. dec. 29. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos rossz lehet.:( Mielőtt a lányaid megszülettek,mit szerettél csinálni?Mi volt a hobbid akkor?Amikor jó a kedved,akkor mit szeretsz csinálni?Szerintem érdemes lenne olyan dolgokhoz visszanyúlni amik régen örömet okoztak.Nem tudsz esetleg más anyukákat áthívni magadhoz?Vagy rábízni eegyszer egyszer a lányokat másra(esetleg anyós,babyszitter) és te meg elmennél sétálni,fodrászhoz,vásárolni?
2012. dec. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy!

3 hónap múlva lejár a gyesem, így már most keresgetem a munkát hogy minél előbb kizökkenjek a mostani helyzetből.

2012. dec. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A gyerekek születése előtt dolgoztam, teljesen le voltam foglalva, volt társaságom. Ez az állapot több,mint fél éve tart, de azt érzem, hogy napról napra egyre rosszabb.

Nincsen anyuka barátnőm, illetve van, csak messzebb laknak. Anyósék is 300 km-re élnek. Nem tudnám ráhagyni a lányokat senkire.

A férjemmel erről már próbáltam beszélni, érti a gondom, de valahogyan nem találtunk megoldást:-(

2012. dec. 29. 14:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Értem hát így nehéz.Mindenképp beszélned kéne egy szakemberrel.Neten keresztül is írhatsz nekik.Én itt szoktam kérdezgetni: www.orvostudakozo.hu Hátha tudnak segíteni.:) Jobbulást addig is.
2012. dec. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
minden depi kulcsa az első lépés megtétele, aztán az azt követő első lépés, majd az azt követő stb. Ha tudod hogyan kell elindulni szólj nekem is!
2012. dec. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos ,hogy depressziód van. De azért egy pszichiátert fel kellene keresned. Egy JÓ pszichiátert.
2012. dec. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek,hogy válaszolt!

Én első körben pszichológusra gondoltam....

2012. dec. 30. 12:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért javasoltam a pszichiátert ,hogy megspóroljak neked egy kört,belgyógyászati vizsgálaton kell keresztül menned,hogy kizárják más probléma lehetőségét. Így hamarabb elkezdődhet a depressziód kezelése. Ha komoly fizikális tüneteid vannak a pszichológus már kevés.
2012. dec. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!