Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem kell tartanom...

Miért nem kell tartanom attól, hogy ha szembeszegülök a nárcisztikus párommal, akkor elhagy?

Figyelt kérdés
Pszichológus állítja, hogy képtelen lenne elhagyni ezért.

2012. dec. 27. 01:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Az szerintem meg attól függ, hogyan szegülsz szembe vele... mellesleg egy pszichológus sem omnipotens, nem tudhatja a jövőt...

Ne azért szegülj szembe a pasiddal,mert a pszichológus szerint nem fog elhagyni, hanem azért, mert te úgy érzed, hogy olyan elnyomásban már nem tudsz élni! én is azt mondom, hogy állj ki magadért, de ilyenkor bizony számolnod kell azzal a lehetőséggel is, hogy rossz vége lesz! Ha úgy csinálod, hogy közben rettegsz, hogy elveszíted, és ne adj Isten, elveszíted, akkor magadat fogod hibáztatni. Míg ha magadért teszed, akkor akármi lesz a végeredménye, tudni fogod, hogy meg kellett tenned, mert nem tudtál már úgy élni, ahogy neki tetszett.

Na persze az is igaz, hogy egy "mezei" veszekedés miatt nem szoktak párok szétmenni, csak azt mondom, hogy minden benne van a pakliban, de szerintem az a fontos egy párkapcsolatban, hogy egyenlő felekként kezeljétek egymást. Ennek érdekében pedig tenni is kell.

2012. dec. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én arra gondolnék, hogy lételeme a már "megszerzett" tulajdonokon )értsd embereken) levő uralkodás.

Legalábbis ez még logikus is lenne ilyen betegségnél.

2012. dec. 27. 01:15
 3/5 anonim ***** válasza:
nem értem,ezt miért osztottad meg velem...
2012. dec. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
baromira nem reflektáltál semmire abból, amit írtam neked, a nárcisztikus fogalmat pedig én is ismerem
2012. dec. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A nárcisztikus elsősorban önimádó, úgy tudom, és kevésbé uralkodó.

Azért mondhatja ezt a pszichológus, mert a párodnak kell egy olyan ember, aki ápolja az önimádatát, behódol neki, a szépségének, szellemességének, intelligenciájának, nos, és esetünkben ez pont te vagy, talán ilyen, erre alkalmas a személyiséged.

Neked meg, gondolom, tele a bugyrod azzal, hogy mindig az van, amit ő akar, és mindig minden róla szól, az életetek és az egész világ is. Nyugodtan jelezd neki, hogy ott vagy te is, mint önálló személyiség, akarattal, gondolatokkal, érzelmekkel. Ha nem tetszik neki, akkor léphetsz, ő úgyis azt gondolja, őt képtelen bárki is elhagyni.

2012. dec. 27. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!