Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy változtathatnám meg a...

Hogy változtathatnám meg a személyiségem?

Figyelt kérdés
Nos hol is kezdjem. Nincs egy jó tulajdonságom sem. Gyáva vagyok, nincs önbizalmam, lassú észjárású vagyok, nincs túl sok barátom, lányokkal sose beszélek(már vagy 4 éve nem beszéltem lánnyal értelmesen...), fiúkkal se tudok igazából elbeszélgetni, sovány vagyok és alacsony(172/55), egyszerűen nem tudok egy jó tulajdonságot se elmondani magamról, bár meg se születtem volna, semmi értelme nincs ennek az egésznek.. ui: remélem jó helyre írtam
2009. aug. 18. 20:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Valahova mindenképp járj rendszeresen. Mehetsz először egyedül, a lényeg, hogy idővel szólj hozzá 1-2 emberhez. Elég egy megjegyzés is.

Aztán kezd el sportolni, vagy jógázni, ami ezerszer jobb, mert minden téren fejleszt, és senki nem fog lehúzni. Az iskolában általában lehúzzák azokat, akiknek nincs önbizalmuk. A gyerekek és a tanárok is. Ez az ő személyiségi zavaruk.

Amúgy meg mindenkinek vannak jó tulajdonságai.


Gyáva vagy. Lehet. Azért, mert félsz megtenni valamit, amiről pedig tudod, hogy meg kéne tenned, jót tenne. De erősebb a félelem.

Akkor előbb ne az ismerkedéssel kezdj. Kezdj el mozogni, rendbe teszi az energiádat. (Mint említettem, a jógát javaslom leginkább). De lehet sport is.

Nincs önbizalmad. Ez sok mindentől függ, de szintén attól is, hogyan vezeted le az energiáid. Ha felgyülemlik, ellened fordul.

Lassú az észjárásod.

Ezen lehet javítani. Aki nagyon zárt, kevés az önbizalma, korlátozza magát, az mentálisan is korlátoltabb lesz.

Sovány vagy és alacsony.

Helyes étrenddel és sporttal izmokat növeszthetsz. 172 cm az nem tudom, Neked miért kevés.(???)


Semmi baj nem lesz veled, ha egy kicsit megerőlteted magad. Menj olyan foglalkozásra, ahol az energiáiddal foglalkoznak. Nem olyan önismereti tingli-tangliról van szó....

hanem jógacsoportról, relaxációs csoportról, reiki csoportról (ezt másnak is ajánlottam, nagyon sokat segít, meg is tanulhatod fodorreiki.hu)


Ezek a legtöbb embert hozzásegítik a normális önkép kialakulásához, nagyon sokat változik az ember fizikailag, lelkileg és mentálisan is segít.


Sokkal nyitottabb leszel.


Ha tényleg akarod, akkor menj, és cselekedj, ezekhez nem sokat kell letenni az asztalra, csak gyakorolni kell azt, amit mondanak. Azt folyamatosan. És jön az eredmény. Azért persze nem csak arra kell várni, hogy valami erő megszálljon, sokszor akkor is kell cselekedni, ha még nehéznek érzem.


Innentől minden rajtad múlik.


Ha kérdésed van, írj ide.


Üdvözlettel: Samsam :)


U.i.:Menni fog, nem vagy egyedül ezzel, rengetegen vannak, nekem sem volt önbizalmam, és az ember egyébként egy életen át építi magát, az önbizalmát is.

2009. aug. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!