Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha pánikbeteg...

Mit tegyek, ha pánikbeteg vagyok és nem merek kimenni az utcára sem?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg vagyok és nem merek kimenni az utcára...egyszerűen sehova sem merek menni,mert félek,hogy valami baj fog velem történni.Amikor valahova kell mennem mindig elkap a hányinger.Iskolába sem merek (egyedül) menni,pedig már 15éves vagyok mindig megkérem a testvérem,hogy kísérjen el,de egyszerűen most már el sem bírok menni a suliba. Mellékesen nem jövök jól ki az osztálytársaimmal.Pszichológushoz is csak 2-3 hét múlva megyek.
2012. nov. 26. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Először is beszélj erről a szüleiddel őszintén.


Aztán ők valószínűleg el fognak vinni orvoshoz, nem 2-3 hét múlva... Honnan tudod hogy pánikbeteg vagy? Lehet ez agorafóbia is. A legbiztosabb ha orvosra bízod magadat, pl. pszichiáterre (a pszichológus ugye nagyon hasonló céllal foglalkozik veled, annyi az eltérés, hogy az utóbbi nem orvos).

2012. nov. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs sikerélményed az iskolában? Úgy érzed, hogy az erőfeszítéseid fölöslegesek, és hiába tennél bármit is, sosem fogsz tudni x-nek, vagy y-nak még a nyomába se lépni? Olyan elvárások vannak, amiknek nem tudsz megfelelni? Bajod van a külsőddel? Elégedetlen vagy a körülményeiddel? A betegségekbe nem beleesünk, hanem belemenekülünk. Menekülni pedig mindig valami elől szoktunk. Azt neked kell tudnod, hogy mi az amit el akarsz kerülni. Az emberekkel való találkozást. Mondod te. Az önmagaddal való szembenézést. Mondom én.
2012. nov. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Hasonló helyzetben vagyok, bár én már kilábalok belőle talán, legalább is, már sokkal bátrabban járok ki.Volt idő, mikor kísérővel sem bírtam a szomszéd utcáig sem elmenni!Pedig és felnőtt vagyok.Én a rosszullétek miatt féltem kitenni a lában.Annyira rossz passzban voltam fizikailag, olyan gyenge voltam hogy azt hittem, bárhol összeeshetek.

Lehet, hogy azért nem mersz elindulni, mert annyira rossz a suliban?Nem gondoltál még iskola váltásra?Talán jót tenne.Most légy erős szerintem és igenis, menj egyedül, mert ha rászoksz a kíséretre, iszonyú nehéz lesz arról lemondani!De semmivel sem leszel tőle jobban!Az csak egy mankó, ilyen mankót bármi másból is kreálhatsz magadnak, például hallgass zenét, legyen nálad innivaló, mobil, hogy végszükség esetén segítséget hívhass, tudd, hogy vannak padok, leülhetsz, ha rosszul érzed magad.Én is ezt csinálom, ezekre a dolgokra támaszkodom és segít leküzdeni a szorongást.Nekem a szívem vacakol, ha szorongok, ott van nálam a gyógyszerem, tudom, hogy ha rosszul vagyok, beveszem, aztán jónapot.

Mikor a legrosszabb időszakom után egyedül kimozdultam, azt mondogattam magamban:"csak még öt lépést"És végül azt vettem észre, hogy már két utcával arréb járok, másnap már a boltig mentem és így tovább....És azután elkezdtem jobban érezni magam.

2012. nov. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
61%
Egyébként igaza lehet előző válaszolónak a meneküléssel kapcsolatban.Igen, például én is tudom magamról, hogy menekülni, elzárkózni akarok valami elől, ami nem tetszik a világban, az életemben, ezt én magam ismertem fel és jó volt ez a felismerés, mert rádöbbentem, hogy ha elbújok, attól csak még rosszabb lesz a helyzet.Ha jobbat akarok, magamnak kell intézkednem, ahhoz pedig ki kell bújni a csigaházamból, bár már én nem vagyok tini, de ahhoz még fiatal vagyok, hogy nyugdíjas aggastyánként éljek, nem tehetem meg,már csak azért sem, mert családom is van.A betegségbe menekülés nem jó megoldás, több jótól megfoszt, mint amennyit ad.Legalább is, ilyen fiatal korban nem jó taktika.Mert még lehetnének esélyeid.
2012. nov. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!