Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért alszok rosszul? Hogyan...

Miért alszok rosszul? Hogyan szüntethetném meg ezt az állapotot?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy eléggé rossz alvó vagyok.

Ha reggel felkelek, akkor borzasztó álmos vagyok, nem érzem kipihentnek magam, olyan mintha össze akarnék esni. Így egyáltalán nem tudok koncentrálni.

Hétvégén lefekszek éjfélkor, és kb.10-11 fele tudok csak felkelni, de akkor is úgy, hogy borzasztó fáradtan kelek fel. Hiába próbálom magam felébreszteni előbb, ha 6-7-8-9 órákat alszok, akkor szimplán nem bírok felkelni.

Évek óta van ez már.

Plusz elég sokszor előfordul, hogy éjszaka nem bírok elaludni. Forgolódok akár 2-3 órát is, egyszerűen nem megy.

Egyetemre járok, sokat kell tanulni, ezért is lenne fontos, hogy normálisan tudjak aludni. De nem megy. Vizsgaidőszakban pl. nem tudok elaludni, így sokszor úgy megyek el egy vizsgára, hogy 2 órát alszok... ami borzalmas. Próbáltam már gyógynövényes nyugtatókat altatókat, nem használtak.

Mit lehetne tenni? Sportolok is, az



2012. nov. 4. 11:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Még egy lényeges dolog: szinte minden reggel úgy kelek fel, hogy fáj a fejem.
2012. nov. 4. 11:22
 2/5 anonim válasza:

Ha fiú vagy alacsony teszto szint miatt is lehet álmatlanság,ez együtt járhat depresszióval kedvtelenséggel. De emellett nagyon sok oka lehet,dokinál voltál már?

Fontos még az is hogy változó az alvás szükséglet,ha neked extrém sok sajnos ahhoz kell igazítani magad,vagy délutáni alvásokat bevezetni.Aztán a táplálkozásra is oda kell figyelni,vitamin ásványi anyagok stb.

Diákkoromban sokszor nálam is előfordult ez az ördögi kör,hogy nem tudom magam kialudni aztán este még nem vagyok álmos...:D

2012. nov. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj el dokihoz. Így első olvasásra súlyosnak tűnik, ki kell vizsgálni, mert pl ha esetleg vezetned kell, könnyen baleset érhet. Én is ebben szenvedek, de néha eltűnik, néha visszajön, elegem van nekem az életkedvem is elmegy mikor már a 4. éjszaka nézem a plafont és nem tudok aludni, pedig leragad a szemem. 7 éves korom óta megy ez, gyógynövényes izékkel elmegy, de majdnem balesetem volt már nem 1 mikor állva elaludtam a buszon vagy nem néztem körül és majdnem átment rajtam egy busz ilyesmik. Én is voltam vele dokinál, de nem jártam sikerrel, hátha te sikerrel jársz!
2012. nov. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Megfelelő ágybetét, párna. Kiszellőztetni este. Próbáld ezeket először. Én több mint 10 évig aludtam egy pocsék ágyon, amikor új ágyam lett, sokkal jobban tudtam aludni. Ha ez nem válik be, utána jöhetnek az orvosi dolgok.
2012. nov. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Énis mindíg rossz alvó voltam.

Érettségiszünetben napi 2órát tudtam aludni, így mentem aztán szóbelire is, ott sem aludtam napi 5óránál többet.

Mostanság se jó, már a 8óra is ritkaság, este nem tudok elaludni és éjjelente is felébredek.

Ami segíthet a "jólbeváltak" közül meleg mézes tej v tea (tea azért nem olyan jó mert kicsit koffeinos).

És jóval lefekvés előtt el kell menni a géptől, ha van lehetőséged pl nézz egy kis tv-t, csak ne olyan műsort ami érdekel mert azis fenntart. És lefekvés előtt ne sportolj, próbáld nap közben.

Ha lenne barátnőd/barátod (nem tudom a nemed) este összebújva jobban menne, nekem se kellett 2óra az elalváshoz amíg volt barátnőm.

Ilyen gyógynövényes csodálatos teákat már végigpróbáltam néhányat, voltak irgalmatlan ízűek, még cukrozni se lehet őket mert cukor.. és fenntart. És egy idő után enyhül / elmúlik a hatásuk (legalábbis nállam), ugyan ez a helyzet az elalvást segítő bogyókkal.

Végül egy másik ágyat is kipróbálhatsz =)

Remélem sikerül megoldanod, és teljes életet tudsz majd élni (mert így zombimódos ként nem lehet)!

2012. dec. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!