Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség! Mégis hogyan győzzem...

Segítség! Mégis hogyan győzzem le a szorongásomat? Nem bírom tovább!

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek! Olyan szinten szorongok hogy már nem bírom tovább! :'( Az osztályom kikészít! Nem tudom mi ez, milyen betegség, fóbia vagy stressz, de kb. másfél éve szinte mindent kipróbáltam, hogy ez elmúljon... De semmi. Sőt egyre rosszabbul érzem magam, most a hosszúhétvége után félek visszamenni a suliba. Alapból semmi bajom nem lenne, máshol nagyon életvidám vagyok, de ott valahogy mindig rossz kedvem van, szorongok és emiatt beszélgetni alig tudok. Ráadásul a barátaim is otthagytak. :'( Az önbizalmamat meg sikerült megnövelni nagyjából, szóval ezt sem értem, hogy miért szorongok még mindig. Ezen kívül van egy szerelmem, és ha ő nem lenne, szerintem már rég az öngyilkosságon gondolkodnék, sőt meg is tettem volna. Elmentem pszihológushoz is, de az meg valami csoportba akar berakni, ami nem hiszem hogy segítene. Amúgy tudom, hogy mik miatt vannak ezek, de itt nem akarom részletezni. Esetleg privibe leírom, ha nagyon szükséges.

Nagyon kétségbe vagyok esve, nem tudom mi legyen. Kérlek segítsetek! :'(

16/l



2012. okt. 23. 00:58
 1/6 anonim válasza:

A félelmeidet csak úgy tudod lekűzdeni, ha szembeszálsz velük..

Mivel készítenek ki? Miért hagytak el a barátaid? Újj suliba mentél? Mik miatt? írj rám, légyszíves, hátha tudok segíteni.. :)

2012. okt. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menj csak el a csoportba, az nagyon hasznos ám. Nem egyedi az eseted, a pszichológus tudja, mit kell ilyenkor csinálni.
2012. okt. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szerintem el fog múlni, nekem is volt hasonló problémám, voltam pszichológusnál is , pszichiáternél is, néha jobb volt ,néha rosszabb, de idővel elmúlt, és nem a kezeléseknek köszönhetően, hanem más dolgok lekötötték a figyelmem. A személyiség is változik az élet során. Az idő mindent gyógyít.
2012. okt. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
utolsónak köszönöm, ez kicsit megnyugtat :) és annyi kérdésem lenne, h neked mennyi ideig tartott ez?
2012. okt. 25. 16:16
 5/6 anonim válasza:
kb 3 évig :( de persze változó mértékben nyilvánult meg
2012. okt. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia. Most vettem észre a kérdést.


Tiszta szívből javaslom a meditációt. Egy csendes nyugodt, elmenélküli állapot, amely során arra törekszünk, hogy békét, csendet hozzunk értelmünkbe, gondolataink helyett. Ebben az állaptoban minden ami rossz, a szorongás, a gyütrelmek, érzelmek, szépen lassan elenyésznek. Fő a rendszeresség. Reggel, este, amikor jól esik :-)


Nagyon sokat segít a lélektani, spirituális zene hallgatása is.


http://www.youtube.com/watch?v=zfVjqNcw4B4


Ez itt Sri Chinmoy Köln-i koncertje. Ő korunk egyik legnagyobb spirituális mestere. Hallgathatod zenéit minden nap terápiaszerűen. Napi fél óra, egy óra, vagy akár töb is, de lényeg hogy ne háttérzeneként menjen, hanem ez kösse le figyelmed teljes egészét. Segít elűzni a szorongást.


Ajánlom a könyveit, pl, a Meditációt és a Boldogságot olvasni.

2012. nov. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!