Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne kettős személyi...

Hogyan lehetne kettős személyiség?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve súlyos depressziót is megállapítottak nálam, mellette most a skizofréniára gyanakodom,de ez nem biztos, viszont az érdekelne hogyan lehetne tudathasadásom? Már vettem észre erre hasonlító tüneteket,de ez nem 100%,de az érdekelne hogy valahogy elő lehet-e ezt hozni,fontos lenne. És persze várom az elhülyéskedő válaszokat, de jobban örülnék azoknak akik a kérdésre válaszolnának.

Előre is kössz.


2009. aug. 6. 12:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fog menni.. nem tudom megmagyarázni teljesen, de megpróbálom: szerintem, ha valaki szenved valamilyen betegségben pl. depresszió vagy tudathasadás, akkor azt az ember nem veszi észre magán, csak egy kívülálló vagy pszchiológus. Általában, akik depressziósok, azok nem hiszik el magukról, hogy azok és nem hisznek az orvosnak sem, viszont ha te gondoltad, hogy depressziós vagy és úgy mentél el orvoshoz, akkor lehet, hogy jól érzed azt is, hogy tudathasadásod van. Remélem érthető voltam, de ezt nagyon nehéz elmagyarázni. Amúgy imádom ezt a témát.. és nagyon remélem sikerül előhozni a másik embert.. csak emlékezz is majd rá, jah és valami normális embert, aki pl. feltaláló volt és nem sok választotta el a nagy találmányától :) majd te befejezed helyette. Nem hiszek az ilyenekben, de ki tudja.. :O Egyébként van egy drog, aminek hasonló hatása van.. de azt ki ne próbáld.
2009. aug. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Én nem tudtam hogy depressziós vagyok, anyámék vittek el és ugy derült ki, azóta persze néha egyre többször előjönnek a depresszió kínzó tünetei,és ami a legfurább hogy semmilyen antidepresszánsok nem hatnak, csak hallucinációkat okoznak, illetve számomra a tudathasadás tüneteit előhozza. Ha pedig már megvan a tudathasadásom, hiába, gondolom akkor a másik személy nem fog előjönni.. De egyébként mi lenne az a drog? Már csak kétségbeesésembe kérdezem.
2009. aug. 7. 12:43
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát írj privátot, esetleg ott elmondom. Egyébként próbálgass több gyógyszer depresszióra, valamelyik fog segíteni. Ha nem segít és valami mellékhatása van, akkor egyből ki kell cserélni a gyógyszert.
2009. aug. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szia! Talán úgy előhozhatnád magadból, ha vezetnél naplót! Úgy értem, napontta néhányszor leírod mit érzel, mondjuk óránként írsz néhány sort, vagy két óránként, és a nap végén visszaolvasod. (Nem igazán értem ezt a kettős személyiséges betegséget, de ha jól értelmezem, akkor a két vagy több lényed nem tud egymásról, és mi van a cselekvéssel? Amit az egyik személyiséged tesz, arra a másik nem emlékszik?)

Sajnálom, ha nem tudtam segíteni ezzel a naplós dologgal, de elvileg bejöhet. Sok sikert, ha kipróbálod!

2009. aug. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszi, el is kezdem kipróbálni, köszi a segítséget!
2009. aug. 10. 15:26
 16/18 anonim válasza:
Ehhez én sem értek viszont szerintem ez a naplos dolog bejöhet.Már ha a másik énednek is van hozzá kedv..
2010. febr. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

A napló írás jó gondolat, de szart sem ér ahhoz hogy előhozd a másik vagy többi feledet. Én biztos vagyok benne, hogy több tudatom van, de csak ritkán van emlékezetkiesésem és fura dolgaim. Leszámítva a totális tömegiszonyt, üldözési mániát és folyamatos kiközösítettség érzést, amire már rengetegen figyelmeztettek. Emellett kényszeresen fegyvereket gyűjtök. Ilyen jellegű problémák gyermekkori traumák miatt jönnek elő. (Nekem is megvoltak a magam traumái. A fegyvergyűjtés és harci kiképzés megszllottságom egyértelműen e miatt jött elő.)


Nézd, én pl írok napló bejegyzéseket arról hogy mikor hogy látom a világot és mit érzek, de ezeket a bejegyzéseket kb naponta törlöm, mivel megváltozik a személyiségemmel együtt a véleményem és nevetségesnek tartom az előzőt. Időnként óránként nagyon intenzív hangulatváltozásokat érzékelek. Ezáltal a magatartásom, a testtartásom sőt a beszédem és hangom színe is megváltozik. (Kívülálló is megerősítette.)


Szóval teljes mértékben egyetértek a kérdezővel és én is kíváncsi lennék hogyan lehetne előhozni a többi ént úgy hogy lássuk és kommunikálhassunk vele. Tudom, hogy lehetséges!

2010. szept. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Nincs szarabb mint őrlődni és azon filózni milyen stikája és hány énje van az embernek, nem igaz? Úgyhogy válaszokat kérünk!
2010. szept. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!