Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már előre félek, szorongok...

Már előre félek, szorongok családtagjaim halálától. Milyen betegség lehet ez?

Figyelt kérdés
Szerintem ez nem természetes,mert nagyon sokat gondolok a jövőre abból a szempontból,hogy hogyan fogom majd átélni ezeket a dolgokat és milyen lesz az életem nélkülük.
2012. okt. 5. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:

"nagyon sokat gondolok a jövőre abból a szempontból,hogy hogyan fogom majd átélni ezeket a dolgokat és milyen lesz az életem nélkülük."


Emögött általában az áll hogy az illető akár érzelmileg akár anyagilag függésben van ezektől a személyektől és ez a helyzet tölti el őt szorongással, a "mi lesz velem nélkülük" érzéssel.

Megoldás: két választásod van: vagy szembenézel ezzel a félelemmel (tehát szándékosan igyekszel önállósodni amennyire lehet) vagy megvárod amíg ők már tényleg nem lesznek de az akkor nagyon kemény lesz...

2012. okt. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Érzelmi függőség!Ez lehetséges, igazából megfogalmazni nem tudtam,de ezt érzem.
2012. okt. 5. 15:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak azért félsz a családtagjaid halálától, mert nincs más, akiket szeretnél. Ha hozzávennél egy kiscicát, akkor annál is rettegnél. Teljesen mindegy kiről, vagy miről lenne szó. A szorongás a lényeg. Ezt kellene legyőznöd. A rokonaid se halnak meg gyakrabban, mint másnak a rokonai. Persze ez nem vigasztal téged, a félelmeid átélésében. Mellesleg mennyi éves is vagy?
2012. okt. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1. válaszoló tiszta csernus.
2012. okt. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
30 éves vagyok
2012. okt. 5. 22:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak azért kérdeztem, mert nem szerettem volna gyereknek magyarázni. Tehát ezekről a szorongásokról: tudod, az agyunk, még az állati sorból, alapvetően azért funkcionál, hogy keresse a bajt, a veszélyt, hogy meg tudjál előle menekülni. És addig jár, és dolgozik ezen, hogy ha nem talál, akkor csinál. Ami magyarra fordítva: ha kellőképpen le tudod foglalni feladattal az agyadat, akkor abba fogja hagyni az önmarcangolást. És ha ezt még meg is támogatod egy kis gyógyszeres kezeléssel, akkor meg fogsz szabadulni a túlzott aggódástól Ugyanis ezt egy bizonyos agyi ingerátvivő anyag hiánya okozza, ez a szerotonin. Ennek a termelése leállt nálad, vagy alacsony szinten van. Ez olyasmi az agynak, mint a C vitamin a testnek. Nyugodtan menj el a háziorvoshoz, és mond el neki a problémádat. Ő segíteni fog.
2012. okt. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a hasznos választ!
2012. okt. 6. 16:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Sok sikert. Csak a háziorvosig kell elmenned, és ott elmondanod a bajt. A többit már ő intézi. Lehet, hogy előre, kapsz egy kis nyugtatót, hátha elmúlik a pánik. Ha nem, akkor szakorvoshoz irányít.
2012. okt. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2012. okt. 6. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!