Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegségem van mit...

Kényszerbetegségem van mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az van, hogy többször leellenőrzöm, hogy ajtó, kapu be van e zárva, csap el van e zárva, telefonon az ébresztő be van e kapcsolva, hűtőajtó be van e zárva. Sokszor mikor aludnék el beugrik valami, hogy az a tárgy nem fog leesni az asztalról, elég közel van a széléhez, és odamegyek megigazítani. De inkább, az ajtó bezárással, villanylekapcsolásnál ilyeneknél jön elő. Mit tegyek?

De nem 1-2x nézem meg még utána, hanem többször 5-6x is akár. Mit tegyek?


F/17



2012. szept. 28. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Tudatosítsd magadban, hogy egyszer már megnézted, akkor is be/el volt zárva, nem álmodtál, jól leellenőrizted, direkt vissza is kukucskáltál, és akkor is minden rendben volt. Mindent megtettél, amit lehetett, magától nem nyílik ki, nem esik le. Próbálkozni kell.
2012. szept. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ :)
2012. szept. 28. 16:27
 3/5 anonim válasza:
62%

Nekem csak az szokott lenni, hogy ha elmegyek nem tudom bezártam e az ajtót. Nekem egy elég fura dolog működött, de működött, amúgy egy filmben láttam.

Annyi az egész, hogy ha olyan dolgot csinálsz amire tudod, hogy emlékezni kéne, akkor elénekled miközben csinálod, pl.:Becsuktam az ajtóóót sálálálálááááá .

Így tuti megmarad, hogy már megcsináltad, megnézted.

2012. szept. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

hm :)


érdekes és tényleg furi, de remélem működni fog :D

2012. szept. 28. 16:43
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

Ellenőrizd egyszer, aztán nem menj vissza többé. Az éneklés is jó ötletnek tűnik :-) És ha már ellenőrizted (egyszer szerintem nem gáz, sokszor én is elfelejtem, hol is tartok), akkor bármi történjék is, ne nézd meg még egyszer. 1-2 nap eltelik és azt fogod látni, hogy nem történt semmi baj: nem esett le, nem nyílt ki, nem lopták el, nem maradt égve, minden csendes és békés. Hátha utána csillapodik a kényszer. Egyébként meg kérdezz meg erről egy pszichológust, akár ingyenes fórumon, biztosan vannak jó módszerek, melyek egyszerűek és hamar eredményt hoznak.

Jobbulást! :-)

2012. szept. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!