Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus furán nézne rám,...

Pszichológus furán nézne rám, ha "lesnék" a füzetemből, amibe összeszedtem nagy vonalakban a dolgokat, amiket szeretnék megemlíteni?

Figyelt kérdés
Első alkalommal voltam pszichológusnál "terepfelmérésen", ahol ugye el kellett volna mondanom, hogy miért is jöttem, mik a panaszaim, de úgy be voltam parázva, hogy nem tudtam összeszedetten mindent elmondani. Gáz lenne, ha a naplómba pontokban feljegyezném, és annak segítségével folytatnám a "panaszaim felsorolását" következő alkalommal?

2012. okt. 3. 23:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Nem gondolod, hogy magad vagy furcsa? Ha már a doktorok így reagálnak, és elgondolkodnék rajta..."


Kedves válaszoló/valaki,

Ezen én is elgondolkoztam annak idején, hogy lehet, csak én vagyok nagyon bizarr személyiség. De hozzá kell tenni, a pszichológus sem maga a 100% tökéletes akárki.

Hadd hozzak egy példát. A háziorvosom adott beutalót, de nem mondott nevet, azt mondta, válasszak ki egy szimpatikusabbat. Utánanéztem, kik vannak ott, megkérdeztem pár ismerősömet, aztán választottam. Bementem, de már csak ambulancia volt. Időpontot szerettem volna kérni, erre kiküldtek hozzám egy zöldfülű rezidenst, aki ott faggatott 15 ember előtt a folyosón, hogy épeszű vagyok-e és legalább ötször megkérdezte, hogy na de nem akarok-e befeküdni egy hétre, most így azonnal..? Amikor már sokadszorra válaszoltam neki, higgadtan-szelíden, hogy én csak egy szakpszichológust szeretnék, időpontot vagy információt, hogy mikor és hol érhetem el; akkorra talán megértette, hogy nem futóbolond vagyok, akit be kell dugni gyorsan a pszichiátriára/neurológiára. -_-"


Hadd ne mondjam, mennyire inkompetensek a pszichológusok, pszichiáterek. Az egy dolog, hogy a gyakorikérdések.hu válaszolóinak zöme nem tudja megkülönböztetni a szexuális orientációt (kihez vonzódsz) és a nemi identitást (ki vagy), na de hogy egy szakpszichológus vagy pszichiáter..?!

2012. okt. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a választ, segítséget!!


"Nem gondolod, hogy magad vagy furcsa? Ha már a doktorok így reagálnak, és elgondolkodnék rajta..."

Ezt most nem igazán értem. Hogy reagálnak a doktorok?

2012. okt. 4. 16:47
 13/16 anonim ***** válasza:

"Hát igen, én is megjártam már párszor a dokikkal. Az első, akinél voltam, közölte, hogy pszichoterápiát ajánl, de nem kell ám feltétlenül hozzá vissza menni. Egy másik meg folyton csak a táskámról kérdezősködött, aztán meg kiadta, hogy olvassak Wass Albertet, "oszt jónapot". A harmadik meg azon volt fennakadva, hogy miért vagyok ilyen meg olyan, mikor "minden lány hercegnő szeretne lenni" (Mert kérdezett a szalagavatóról, és mondtam, hogy én nem megyek... :D )"


Kedves kérdező!

Ezt itt felül magad írtad. És még kérdezed is?

2012. okt. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Bocsi, elfelejtettem már, hogy ezt írtam, kicsit szétszórt vagyok. De egyébként nem értem, hogy ezek miatt miért én vagyok a furcsa? Másik pedig: Ha tök normális lennék, nyilván nem kéne a doki.
2012. okt. 5. 16:28
 15/16 anonim ***** válasza:

"Másik pedig: Ha tök normális lennék, nyilván nem kéne a doki."


Igen, ebben 100% igazad van, de érdekes módon, amikor a betegségedet meséled az orvosnak, fel sem tételezi, hogy te épp a betegségedből kifolyólag félre is vezetheted. Ezért könnyebb egy sebésznek. Látja, hogy el van törve, begipszeli, és kész.

2012. okt. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
én ezt most komolyan nem értem... Miért akarnám félrevezetni, meg mivel?
2012. okt. 6. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!