Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus furán nézne rám,...

Pszichológus furán nézne rám, ha "lesnék" a füzetemből, amibe összeszedtem nagy vonalakban a dolgokat, amiket szeretnék megemlíteni?

Figyelt kérdés
Első alkalommal voltam pszichológusnál "terepfelmérésen", ahol ugye el kellett volna mondanom, hogy miért is jöttem, mik a panaszaim, de úgy be voltam parázva, hogy nem tudtam összeszedetten mindent elmondani. Gáz lenne, ha a naplómba pontokban feljegyezném, és annak segítségével folytatnám a "panaszaim felsorolását" következő alkalommal?

2012. okt. 3. 23:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy gáz. A pszichológus azért van ott, hogy neked segítsen. Nem fog kinevetni vagy hasonlók.
2012. okt. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném.

Az enyém konkrétan meg is kért, hogy ha eszembe jut valami, jegyezzem fel egy füzetre, hasznos tud lenni pár morzsa, amit összeragaszthat(sz).

2012. okt. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod! Hát kinevetni csak nem, de hogy nem oylan erőltetett-e ez, hgoy előre összeírom...
2012. okt. 3. 23:16
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondd azt neki, amit ide is leírtál. Hogy nagyon izgultál, úgy érzed, sok dolgot kihagytál, ami szerinted márpedig lényeges lehet - ezért leírtál pár dolgot, összeszedettebben.
2012. okt. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
öszönöm szépen a segítséget! Lenne még egy talán fura kérdésem. Elég nehezen beszélek, hozzászoktam otthon, hogy nekem "kuss a nevem", és ez eléggé akadályoz. Viszont szoktam verseket írni, amikben úgy ahogy kiírom az érzéseimet, gondolataimat. Nem nagy uccok, csak magamnak irosgatom, de esetleg hasznos lehetne, ha megmutatnám neki? úgy évgülis több dolog kiderül rólam, mint abból, hogy ülök és néha szólok pár szót.. Vagy nagyon hülye ötlet?
2012. okt. 3. 23:40
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan mutasd meg neki az írásaidat. A leírásod alapján olyan típusú ember lehetsz, mint én. Nekem sem ment a beszéd, ezért tőlem azt kérte az orvos fessem le mit érzek (a festés a hobbim). Volt olyan feladatom is, hogy írjak levelet a családtagjaimnak- ezt persze nem kellett odaadnom nekik.

(Fontos az is milyen a kapcsolatod a terapeutával. Az első akinél voltam gyakorlatilag kidobott amikor nem bírtam kifejezni szóban amit érzek. Ekkor váltottam orvost. Megéri mást keresni, ha nem tudsz feloldódni a közelében.)

2012. okt. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Hát igen, én is megjártam már párszor a dokikkal. Az első, akinél voltam, közölte, hogy pszichoterápiát ajánl, de nem kell ám feltétlenül hozzá vissza menni. Egy másik meg folyton csak a táskámról kérdezősködött, aztán meg kiadta, hogy olvassak Wass Albertet, "oszt jónapot". A harmadik meg azon volt fennakadva, hogy miért vagyok ilyen meg olyan, mikor "minden lány hercegnő szeretne lenni" (Mert kérdezett a szalagavatóról, és mondtam, hogy én nem megyek... :D ) Szóval elég fura emberekkel találkoztam, de ez a mostani -bár egyszer voltam csak- szimpatikusabbnak tűnik.
2012. okt. 4. 07:59
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!

Nem gondolod, hogy magad vagy furcsa? Ha már a doktorok így reagálnak, és elgondolkodnék rajta...

2012. okt. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Jut eszembe: először csak a tüneteidet akartad leírni, és megmutatni a doktornak. Aztán a verseidet. Drámákat nem írsz?
2012. okt. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

nem lenne fura

nekem volt 1 időszakom,amikor nem akartam kommunikálni senkivel.a pszichológusnak is litániákat írtam,elolvasta,és kész.nem volt gáz.

2012. okt. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!