Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség! Antidepi...

Pánikbetegség! Antidepi elkezdése! Mellékhatások?

Figyelt kérdés

2 éve küzdök, pánikrohamokkal, hol kevésbé, hol gyengébben jön elő. Járok már régóta pszichoterápiára, rengeteg gyógynövénnyel, homeopátiával próbálkoztam, sikertelenül.

Mostanában egyre gyakrabban jön elő.

Frontint csak kizárólag akkor vettem be ha már nem tudom "legyőzni" s urrá lesz rajtam.

Mirtazapin oriont kaptam.

Mivel nem segit semmi, úgy döntöttem elkezdem szedni.

Lehet egyedül szedni, mármint úgy értem kötelező vele szedni nyugtatót? S milyen mellékhatások lehetnek. Sokáig tart míg el kezd hatni? Tudom hogy legalább kell 2 hét.

S hogy érzem ha elkezd hatni? Nem lesznek pánikrohamaim?



2012. aug. 24. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Elöszőr is, ha már 2 éve szenvedsz,akkor már sok mindent átélhettél, találkoztam már sok gyógyszer ellenessel, én is pánikbeteg vagyok és tudom, hogy van az a pont amikor már nem érdekel mit csinálsz és mit veszel be ha egy kicsit is jobb lesz. Nálad ez 2 évig tartott, nálam 2 hétig. Sajnos átéltem a poklok poklát én is, mikor elmentem pszichiáterhez egy percig sem gondolkodtam azon, hogy szedjem vagy sem. Azt mondta legalább 6 hónapig kell. Szóval én elhatároztam magam, hgy akármi is lesz szedem, 6 hónapig, nem tovább aztán leteszem gyógyultan. Gyógyszer ide vagy oda el kell dönteni azt, hogy te igen is meggyógyulsz! Gondolom a sok terápia után már tudod az okot is ami kiváltotta, nos ezt nem árt rendbe tenni a fejedbe. Fontos ha elkezded szedni a gyógyszer akkor ne hagyd abba. Az első 1-2 hét bizony nem leányálom, de most így 2 hónap után, azt mondom megérte szenvedni. Mindenképp felekkel kell, ha nem mondták én azt tanácsolom akkor is pár napig, hogy hozzá szokj. Nekem 4 napot mondtak előszőr, de nem bírtam az egészet ezért további 5 napig még feleztem. Vegyél be reggel és este enyhe nyugtatót, aztán ha már nem félsz annyira akkor csak este, így nem lehet rá szokni viszont nem szorongsz. Ha már nem érzed szükségesnek akkor hagyd el az estit is. A jó gyógyszer hatása olyan, hogy úgy tudsz élni és olyan lehetsz amilyen a betegséged előtt voltál. Szóval semmi extra, nem leszel extra boldog vagy ilyesmi. Türelem kell, sajnos hónapok, de ha az első 2-3 hét után nem lesz valamivel jobb akkor beszélj a pszichiáterrel, talán nem megfelelő a gyógyszer neked, rengeteg fajta létezik. Én már eljutottam oda, hogy az esti nyugtatómat is csak néha veszem be és abszolut nem hiányzik ha nem. Pedig szedtem 0,25ös és 0,5ös xanaxot is.

Egyébként én Rexetint kaptam és nagyon szédültem és remegtem tőle, de elmúlt. Mire teljesen eltűnnek a panaszok és a rosszul létek az 2- 3 hónap, de ott még én sem tartok, viszont hiszek benne. Bízz az orvosodban és a gyógyszeredben és minden rendben lesz! Kitartást! Ha esetleg kérdésed van írj bátran!

2012. aug. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Hát igen 2 évbe telt mire rájöttem, hogy nem marad más választásom...

Pedig eddig nagyon gyógyszer ellenes voltam/vagyok. Frontint is csak is akkor ha már nem birom.

Szóval mindenképp kell az antiddepi mellé a nyugtató?

Ha lesznek mellékhatások , akkor azt elnyomja a nyugtató? Vagy át kell állni másra.

Irtad hogy az első pár hét nem leányálom, mellékhatásokra célzol?

2012. aug. 26. 12:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, ezeket így nem lehet kezelni. Placebo mind. A nemakarom jobban segít. A kimondott szó hatalma…
2012. aug. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak így lehet kezelni. Bár mindenki a saját tapasztalatai alapján beszél, gondolom én! Talán neked van jobb ötleted kedves előző hozzászóló? Szívesen meghallgatom!
2012. aug. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Két este szedem, s csak fáradságot érzek. Vagy 2 szemtől még nem derülnek ki a mellékhatások?

Placebó hatásról annyit....hogy próbálj meg a pánikroham közepén azt mondani hogy ezt csak butaság pl... nem megy...

2012. aug. 30. 11:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!