Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tartok a párkapcsolatoktól,...

Tartok a párkapcsolatoktól, érzelmektől, szextől, hogyan leet ezen felülkerekedni?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam az a szociális alkat ha beszélgetek valakivel, nem esik jól a szemébe nézni. Valahogy nem megy nekem ez az érzelmi dolog. Se romantikus filmekbe nem tudom magam beleélni, se igazán mások érzelmeit nem tudom átérezni. Nem vagyok hülye, tudom hogy működik, csak én nem érzem. A legtöbb ember untat, csupa felszínes hülyeségről kell velük fecsegni. Emiatt gyakran elkalandozik a figyelmem a beszélgetések során.

Aszexuális biztosan NEM vagyok, vannak vágyaim, maszturbálok is. Azt, hogy szerelmesnek lenni tudok-e, nem tudom. Eddig még nem volt senkim, de igazából tartok a dologhoz kötődő érzelmi résztől. Nem igazán tudok úgy belehabarodni senkibe.

Társaságban jól érzem magam, vannak barátaim, csak nem olyan igazi, mély bartáságok. A hobbim érdekel csak igazán, ez a szakmám is. Próbáltam velük ilyesmiről beszélni, mert ez tényleg lelkesít, órákig tudnék róla beszélni, de szerintük ez hülyeség. Inkább igyekszem hanagygolni a témát, mert csak csidabogárnak tartanak.


Valahol érzem, hogy ez nem normális. Hogyan tudnék változtatni?


24/L


2012. aug. 16. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Pszichológussal kéne átbeszélned ezt a dolgot. Biztos van valami a múltadban, neveltetésedben, hogy inkább hobbiba temetkezel és nem bírsz mélyebb kapcsolatokat kialakítani.
2012. aug. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ismerősen cseng :)

mi a hobbid?

22/l

2012. aug. 22. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akibe szerelmes vagyok,pont így fogalmazta meg.Évek óta szeretem,egy ideig együtt is voltunk,de azt mondta,tart az egésztől és kidobott.Mégis mit élsz meg?Én nem igazán tudom átérezni de nagyon bánt,hogy nem lehetek vele.
2012. szept. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Székelyfalussy Lászl ***** válasza:

Ahogy az első is írta: pszichológus. Az biztos, hogy egy különleges ember vagy, de szerintem éppen ezért a hétköznapi embereknek nehéz is megérteni, hogy mit élsz át általában. Lehet, hogy egy szakembernek könnyebben menne ez.

Én hozzá jártam anno:

[link]

2012. okt. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!