Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha folyton lemondom a találkoz...

Ha folyton lemondom a találkozókat a barátaimmal, az depresszió?

Figyelt kérdés
Mindig hívnak, de én sose megyek... Ha mégis azt mondom, hogy igen, akkor meg később mondom le. Közben tudom, hogy ezzel megbántom őket, ettől bűntudatom lesz, és csak mégrosszabb, de mivel csak elcseszném a kedvüket, ha együtt lennének velem, ezért inkább nem megyek. Egyáltalán nincs kedvem senkihez. És ha mégis tudom, hogy mennem kell valakihez, jönni fognak vendégek, akkor meg csak idegeskedek, ver a szivem, de tképpen azt sem tudom, mitől félek. Egész nap a gép előtt ülök, minden kis hülyeségen elbőgöm magam.
2009. júl. 18. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez lehet kezdődő depresszió, de leghatékonyabban csak Te tudod kirángatni saját magadat! Tessék elmenni a barátokkal - ha igazi barátok, megértik, ha nem ér mindig fülig a szád! Ha van valami konkrét problémád, beszéld meg valakivel, akiben megbízol! Legjobb barátod, Anyukád, stb. Az egyik barátnőm igencsak hasonlít Hozzád, hát szerintem ezt az elején kell megállítani, mert később csak rosszabb lesz............
2009. júl. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Lehet depresszió, vegyél erőt magadon és igenis menj el a barátaiddal, csak magad tudod magadat kirángatni. Ha mégis elmész, jól fogod magadat érezni és még sikerélményt is jelent, hogy túlléptél az aggodalmaidon. Nem kell mindenáron bulizni, lehet sétálni, koncertre, moziba menni, de akár nagytakarítani, strandra menni (a nap direkt jót tesz) barátokkal. Gépezés helyett mindennap pár órára csinálj mást, te is felhívhatod valamelyik barátodat. Ne hagyd, hogy elhatalmasodjon rajtad a magány, most állítsd meg!
2009. júl. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

tessék magadat megfigyelni, hány fő fölött szorongsz?

vagy az ismeretlenektől?

és akkor tarts kiscsoportos foglalkozást

2010. jún. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!