Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megoltek egy asszonyt a...

Megoltek egy asszonyt a hazunkkal szemben es lattam a holt testet de azota kivagyok bukva mit tegyek hogy ne ez jarjon a fejemben?

Figyelt kérdés
es nem kamu!!!!!!!!!! kulfoldon elunk es sajnos itt elofordul:(
2009. júl. 16. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát elvileg az idő minden sebet begyógyít, szóval egy idő után biztos nem fog elmúlni. Vagy ha nem bírod feldolgozni beszélgess valakivel. Én 16 éves vagyok, s nekem egy barátomat ölték meg májusban. Nagyon rossz volt, mindig arra gondoltam hogy hogy történhet meg ilyesmi, sokat sírtam, de ma már nem fáj annyira.
2009. júl. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hat elhiszem en nem ismertem ezt a not dehal istennek nem kozelrol lattam a testet de hat akkor is....
2009. júl. 16. 22:42
 3/9 anonim ***** válasza:

várj 1-2 hetet. aztán, ha még mindig eszedbe jut, menj el pszichológushoz.

én is láttam egyszer egy elütött bácsit a Móriczon, egy BKV-busz ütötte el, még a földön feküdt a busz előtt, véres volt az ingje, de pár órával később már eszembe sem jutott.

az összes járókelő látta, aki arra járt. :S

2009. júl. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Próbálj meg vmi olyat csinálni, ami leköti a figyelmedet. Egy idő után nem fogsz rá gondolni.
2009. júl. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia4

Én már több holtestet láttam,nem tudom mennyi idős vagy,de mikor én tinédzser voltam,engem is nagyon megviselt.Bár felnőttként sem szívesen nézek meg halottat,de kicsit talán könnyebb.Egy biztos olyat nem nézek meg akit ismertem,mert akkor az járna a fejemben nekem is.sajnos meghalt egy nagyon közeli rokonom 6éve,tragikusan.Nyitva volt a koporsóban és megnéztem,nem kellett volna.szerettem nagyon és sokszor ez a kép villan föl bennem is,aztán gyorsan rágondolok a vele töltött nevetésekre is és elillan,de sosem fog kitörlődni.Én egészségügyben dolgozom és sok műtétet látok,az első pár az rossz volt,már annyira megszoktam a vért a vágást,szúrást varrást,stb,hogy egyáltalán nem rossz vagy undorító vagy félős dolog.egy valamit kell megértsél.Vagyunk mi,miből vagyunk-hús vér ,csontok stb..ugye az élő dolgok színe állaga megszokott,nem minden nap találkozunk ilyen esettel mint a tied is,de ha már meghalt valami megváltozik a kémiája.Lásd egy gyümölcsöt és milyen ha megrohad..De azt el kell fogadnunk,hogy múlandóak vagyunk még ha nehéz is.Először csak a testi változások jelentkeznek,majd a fizikai is.És ha eljön a halál értünk akkor teljesen megváltozik a testünk.Ez ellen nem tehetünk semmit.Az ember kíváncsi lény,megnéz olyat is amit esetleg nem kellene,de attól,hogy láttad az esetet,nem szabad kibukni.Az nem bánt,nem tesz rosszat benned,stb még ha rosszul is nézett ki.Egyszerűen az agyaddal kell megbeszélni ezt a dolgot.Inkább arra kell gondolni,hogy szerencsétlen jobban is járhatott volna.

Ha nagyon nem megy a dolog,tényleg kérj segítséget orvostól,mert lelkileg is nagyon rossz lehet,de ha sikerül akkor örülök neki és remélem ha máskor olyat látsz amit nem kellene könnyebben fel tudod dolgozni.

Én egyébként a te helyedben simán elmennék egy anatómia múzeumba és megnézném a kiállított testeket.Én már voltam többször is-bár a tanulmányaim miatt,de nekem egyáltalán nem volt megrázó az sem,hogy egy igazi emberi fejet fogtam a kezemben-persze kikészítve,bennem az volt,hogy ez is csak egy tárgy ami a munkámhoz kell,még ha valaha élő dolog is volt. A te esetedben esetleg az élmény miatt lehet jó,hogy nem azon fogsz rágódni mindig,hogy mit láttál a szomszédban.Írd majd meg,hogy sikerült túllépned rajta!

2009. júl. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Próbálj aktív életet élni legalább most frissen, aktívabbat, mint eddig, kösd le a figyelmed mindenképp. Nehéz lehet. Ilyenkor jut eszembe, hogy aki a szerette halálos ágyánál ül ott, az vajon mit érezhet. Valahogy meg kell tanulnunk kezelni ezt, hogy ne okozzon törést, mert az élet megy tovább. Te azért vigyázz magadra, mert ahogy olvaslak, nem lehet túl biztonságos arrafelé, hogy úgy írod, hogy megtörténnek ilyenek...


Én 2-szer láttam elütni embert, illetve egyszer tényleg láttam, szabálytalanul ment át az úton a fickó, jó széles és forgalmas út, és persze nekiment egy autó, ő meg nem volt levegőből, szó szerint felrepült, és visszaesett a földre, nyekkent egy nagyot, kb. egy percet feküdt a földön, felsegítették, felállt, és a saját lábán hagyta el a terepet. A másik alkalommal a buszon voltam, amikor egy bácsi szintén szabálytalanul ment át valahol, ahol a busz éppen bekanyarodott (lámpa és zebra nem volt, tehát a busznak volt elsőbbsége, és a kanyarból nem látta, mert kis utcából kanyarodott be vasúti híd alá), és a bácsit elütötte, de ő is el tudott menni, igaz, hogy benne azért volt egy kanyar, szóval mondjuk úgy, hogy nem volt már szomjas, akit elütött a busz, de kisebb sérülésekkel megúszta (az ital nagyobb kárt tett benne). Szerencsére nem lett rosszabb, de azért akkor eszembe jutottak a szeretteim, hogy velük ez ne történjen még ennyi se.

2009. júl. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Beszélni, beszélni, beszélni róla. Az a lelke mindennek.
2009. júl. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez a végeredmény, nem írod, hogy mi történt valójában.

A másik, hogy nem tudjuk spirituálisan miért kapta.

lehet ez volt a záloga, hogy bekerüljön amennyországba, légy nyugodt ő jó helyen van.

2009. júl. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Nyalogasd a holt testnek a helyét. :D
2010. aug. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!