Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak már anyámmal?...

Mit csináljak már anyámmal? őrületbe kerget

Figyelt kérdés

próbál ő lenni a minta anya.. de közbe halálra idegesít néha.. [ez hétvégén volt]

Havernál házibuli volt, és már 10re itthon kellet lennem.. menet közbe felhívtam hogy 11, de csak fél 11et engedett.. /22:40re értem haza/

bent voltunk, mert esett az eső és cigi szaguan jöttem haza..

most kitalálta hogy többet nem mehetek el velük sehova és 9re itthon kell lennem... mert túl sokat maradok ki éjszakára mostanába meg így alkoholista meg drog függő leszek..

/pedig 5 perc alatt itthonvoltam gyalog, meg összesen 3 házibuliba voltam 2 hónap alatt.. és éjfélre itthon voltam mindíg/

azelött akkor se nyavajgott ha 10kor jöttem haza kb minden nap..

másnap láttam msn naplózásba hogy egy másik haveromra ráírt, és kérte a pontos címet mert le akart jönni...

már nekem is mondta azóta, h le jön majd 1x és megnéz... de 3 nagy baj van vele:

1. néha vizipipázunk és ha meglátna idegrohamot kapna.

2. ha meglátná hogy kb mindenki cigizik + haver apja néha részeg csak olaj lenne a tűzre..

3. ha lejönne soha többet nemhívnának, mert képes lenne anyám máskor is lejönni úgy meg félő hogy valakit részegen meglát stb..


ezek után ma kitalálta hogy nem barátkozhatok a haverjaimmal, mert hogy ők cigiznek meg "alkoholisták" /mert néha buliba piálnak/...

azt mondja keressek másik társaságot...

hogy magyarázzam már el neki, hogy a környéken nincs más társaság, csak a pesti haverok, ahol ugyanez megy + be se enged... stb..?

próbáltam már de nem érti meg :(

mindíg arra fogja, hogy még 15 sem vagyok /pedig 2 hét és szülinapom/


nem cigizek, nem iszok szinte semmi alkoholt.. és csomót beszélek vele..


tudom hogy velem se kell elszaladjon a ló, de oszt. társaim is éjfélig legalább kintlehetnek ha ilyen van + a szüleik nem szarakodnak mindennel..

------

info:

-pest mellet lakunk, este 10 után full üresek az utcák

-házibuli ált. ugyannál az embernél van, de ha nem max 10-15 perc és gyalog itthon vok mindenhonnan..

-fiu vok /szal nem értem mitől félt ennyire/


2009. júl. 15. 00:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Félt.Nem szeretné, ha bajod esne. 14 vagy(jó 2 hét múlva szülinapod).

Szerintem kicsit új neki ez, hogy eljárkálsz, gondolom nem rég óta van ez.Neki is hozzá kell szoknia, hogy el akarós járkálni 15 évesen éjfélig(még ha csak házibuli is).

Akinek a szülei meg "nem szarakodnak mindennel" azok lehet nem is foglalkoznak igazán velük.

Én 17 éves vagyok, mai napig nem engednének el éjfélnél tovább 15 évesen meg pláne.

Én is szeretnék, nekem is sokszor felmerül a fejemben ez, ami neked, de valahol megértem őt, mert félt.

Beszéld meg vele szépen, nem veszekedve.

Nézz magadba, te sem szívesen engednéd a 15 éves gyereked olyan házibuliba ahol pia,cigi,vízipipa van.

Ezzel nem kiosztani szerettelek volna.:)

2009. júl. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
javítom:hogy el akarsz járkálni
2009. júl. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
ja leg veled foglalkoznak. 17/L vok és nem érdekli öket soha h hol vagyok, ha másnap megyek haza azse. elöször nagyon birtam ezt de mára már "fááj".
2009. júl. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szerintem anyukádnak csak új ezaz életformád. ezt nemígy kell h rögtön bele a mélyvízbe, h akkor ezentúől éjfél után jössz haza.

sztem először engedj neki, legyen az amit ő mond, mindenféle veszekedés, meg durci nélkül. és később lehet majd engedményeket kérni. valszeg belefog menni, ha "bizonyítottál" azaz látja rajtad h megbízható vagy, és rendes, és hallgatsz rá.

2009. júl. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
egy kis takony kölyök vagy, anyádnak teljesen igaza van.
2009. júl. 15. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
Anyukádnak teljesen igaza van.15 évesen még nem kell éjszakai életet élni.Abba a társaságba még felnőtt fejjel én sem járnék el.A cigit még elviselném,de a részegeket nem,különösen,hogy még a felnőtt is részeg.Neked sem kellene innod még,meg vizipipáznod.Lehet,hogy nincs másik társaság a környéken,akkor keress magadnak más értelmes elfoglaltságot,de ebbe a társaságba ne kívánkozz.Azok a szülők,akik elengedik ilyen barátok közé a kiskorú gyermeküket,felelőtlenek.Ne hozzájuk akarj hasonlítani,mert később megbánnád.
2009. júl. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

tudom hogy tök igazatok van...

de.. nem akarok én éjszakai életet élni.. csak éjjel ottlenni házibuliba valameik haveromnál.. nem csavargunk.. nem vagyok részeg stb.. nem reggel 5ig.. kb éjfél 1ig.. meg most nyári szünet van.. nincs mit csinálni egész nap.. szerintem bele fér.. egész évbe ezen kívül csak tanulni kell.. ilyenkor nem.. had élvezzem már...


meg.. nem azt szeretném ha a szüleim leszarnának... az már nagyon nem jó.. csak hogy legyenek engedékenyebbek..

van olyan ismerősöm akinek csak úgy 3 nap után vették észre a szülei hogy nem volt otthon.. másban meg bíznak.. és elengedik ilyen helyre mert tudják hogy nem csinál hülyeséget...


anyámnak azt szeretném elmagyarázni.. hogy ősztől suli.. tanulni kell.. és nyáriszünet van.. engedjen el.. 1 héten 1x..

2009. júl. 16. 01:17
 8/12 anonim ***** válasza:

3 nap után vették észre, hogy nincs otthon????

Azért ez elég durva!!!!!

Egy normális szülő nem 3 nap után veszi észre...

Azért pár dolgot te is gondolj át. mert ezt úgy írtad, mintha természetes lenne.

De próbáld megbeszélni anyukáddal, hogy mit szeretnél,de ne veszekedve.

2009. júl. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
mond meg neki hogy:15 éves vagyok,hadd döntsek már én az életemről.úgy rontom el ahogy akarom,úgy élek ahogy akarok.én 14 leszek(lány)és már most imádnék bulizni,de azt se engedi meg anyám hogy bejöjjön az udvarra lejgobb bnőm.nálam is ez van h nem tetszik neki akit én választok,csak az jó amit ő választ.de mindenkinél ez van.mond anyudnak h te bírod őket,és hogy nem cigizel nem iszol stb.bízzon benned az a lényeg,és idővel elenged majd 10 után is;)
2009. júl. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

"mond meg neki hogy:15 éves vagyok,hadd döntsek már én az életemről.úgy rontom el ahogy akarom,úgy élek ahogy akarok"


ez atért nem így van..... 15 évesen nem kéne... de szerintem a kérdezőnek igaza van. Ülj le anyuddal és beszéld meg amit akarsz, legyél jógyerek, aztán ha látja rajtad hogy megbízható vagy, el fog engedni.

2010. júl. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!