Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan nyugtassam meg magam,...

Hogyan nyugtassam meg magam, ha már megőrülök, olyan ideges vagyok?

Figyelt kérdés
Mindig azokon vezetem le, akiken nem kéne, de nem bírok lenyugodni, ilyenkor csak hergelem magam tovább. Mit tehetnék ez ellen?
2012. júl. 20. 00:05
 1/4 anonim ***** válasza:
na most akkor... miért is vagy te ideges?
2012. júl. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hat jelenleg semmi miatt, de konnyen felbosszantom magam. Edesapam alkoholista, undoritoan beszel velem. Tudom, erre az lenne a megoldas, hogy kizarom az eletembol, de erre egyelore keptelen vagyok.

Es nem is a problemakkal lenne gond, mert del tudom dolgozni, de a veszekedesek utan 1-2-3-4oraval meg nagyon ingerult vagyok, es masokon vezetem le a feszultseget. Na, ezt kene elkerulni, mert nem mindig van lehetoseg elkerulni a beszelgetest masokkal.

2012. júl. 20. 01:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha feltudnád dolgozni, akkor nem lennél ideges. Igen, sokan azt hiszik hogy meg tudják oldani, hogy feldolgozzák gond nélkül és valójában csak a szőnyeg alá söprik, nem figyelnek rá és gyűlik gyűlik.. és utána jön a hisztéria, idegösszeroppanás, pánikroham, kinek mi..

Mély levegő, nyugtató zene esetleg? Igyál teát, a citromfűnek például nyugtató hatása is van. És ne hergeld magad, hiszen a saját egészséged teszed tönkre azzal, hogy megerőlteted a szíved és még csak a problémát sem oldod meg vele. A meditáció is jó hatással lenne rád szerintem. Ha hetente néhányszor szánnál rá időt, az is pozitív változás lenne. (Van akinek elég kéthetente egyszer, valakinek naponta, ez változó)

Vagy írd ki magadból, hogy mi dühít, vezess naplót. De úgy írd, hogy ne legyél idegesebb közben, hanem a gondolataidat. Vagy a sport is jót tenne. Esetleg valaki akinek kiöntenéd a szíved? Ezek arra jók hogy megnyugodj, de a problémát nem oldják meg. Viszont segítenek hogy higgadtabb légy és úgy könnyebb gondolkozni, megoldást találni.

Mindenkinek más kell hogy leszedálja magát, erre nincs általános recept. Próbálkozni kell. :) A fentiek közül valamelyik csak működni fog. :)

2012. júl. 20. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ÉS remélem jobban leszel, sikerül kicsit nyugodtabb lenned. :) Kitartás! :)
2012. júl. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!