Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet ezzel kezdeni? Ha...

Mit lehet ezzel kezdeni? Ha ennyire félek a rosszulléttől, hogyan győzhetem le?

Figyelt kérdés
alap tünetem : derealizáció - járok is pszichológushoz . aki nem tudná ez egy olyan érzet amely (folyamatosan van nekem már sok hónapja) azt az érzést kelti az emberben ,hogy nem a valóságban van és minden álomszerűnek tűnik és emellett ezerrel kattog az agya - tehát folyton gondolatok cikáznak a fejében - akinek van/volt ilyen az tudja miről beszélek.És ehhez sokféle rosszullét jön - főleg ha ideges vagyok (ez inkább belső stressz és nagyobb gondok miatt nem olyan hogy felhúzom magam valamin és azért) például depresszió , pánikroham .
2012. júl. 11. 11:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Nekem tegnap ez volt: egész nap fáradt voltam el tudtam volna ájulni - persze aludni nem tudtam mert csak az érzés van meg valójában nem vagyok fáradt - és csak szerettem volna felpörögni stb. Erre este , meg már néha napközbe is így éreztem hogy befeszülök. Az érzés REKORD DÖNTÖGETŐEN rossz volt pedig sok mindent éreztem már szédüléstől hasi görcsökig. Éreztem egy nyomást a fejemben és mintha megzakkantam volna , a gondolatok annyira bepörögtek a fejemben és annyira ráparáztam ,hogy kb azon voltam hogy fejbelövöm magam hogy legyen már vége. kb ilyen görcsbe volt az egész testem én meg csak ott fetrengtem
2012. júl. 11. 11:36
 2/10 A kérdező kommentje:
- kb ilyen lehet amikor a filmekbe mondják ,hogy "a hangok nem hagynak békéén" és bumm fejbelövi magát az illető - csak nekem nem voltak hangok ,de így be stresszeltem elképesztően. Azóta ettől parázok :(Amúgy a legviccesebb ,hogy ezt csak magamnak csinálom , magamnak „mesélem be” de nem tudok velem mit kezdeni. Például fetrengtem az ágyba bepánikoltam már a fejem a falba vertem volna erre hallok valami nagy csattanást a házba felállok megnézem mi az erre a szél levert valamit csak. Visszamentem és eszembe jutott ,hogy én most rosszul vagyok és megint sz*rul lettem . Tehát ha elterelem a figyelmem akkor nincs is. És az egész derealizáció ilyen…
2012. júl. 11. 11:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is így érzem magam mostanában. Rám is néha rám jön, hogy állandóan gondolkodom és emiatt aludni sem tudok, mert folyton agyalok, meg idegesítem magam... Szintén depressziós vagyok meg pánikbeteg. A pánikrohamot az idegesség, stressz hozza ki, ami heves szívveréssel, fejfájással, idegfájdalommal, félelemérzettel és izomfájdalommal jár. A xanaxot kezdtem el szedni pár napja, most jobban vagyok...
2012. júl. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen de ez ilyen ,hogy is mondjam. kb mikor nyújtózkodik az ember és akkor kicsit mintha begörcsölne , na nekem ilyen érzésem volt és annyi gondolat járt a fejemben , mondom már azthittem zárt osztályra kerülök. Így nem tudtam mit kezdeni magammal... Nekem frontinom van de nem szedtem be.

Mert ez valahogy nem megoldás...

2012. júl. 11. 11:57
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Amúgy saját magunk képesek vagyunk megszüntetni ezeket a pszichés dolgokat, csak még nem tudjuk, hogy hogyan...

Jobbulást!

2012. júl. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is utálom a gyógyszereket, de múlt héten annyira rosszul volta, hogy orvoshoz kellet menni és ő ajánlotta, egy gyengébb fajta xanaxot szedek pár napja. De tegnap már csak egy fél szemet vettem be, ma meg már nem akarok egyet sem beszedni.
2012. júl. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező!


Üdvözöllek a pánikbetegek népes táborába!Én 4 éve küzdök ezzel a kórral,van egy kedves dokim,aki nagyon sokat segített.Ő tisztán megmondta,sosem leszek gyógyult,csak tünetmentes.

Veled egyetértve,énis azon az állásponton voltam,hogy a gyógyszer nem megoldás,hiszen ezt csak az agyunk kreálja,nem fizikális betegség,de rájöttem ez nem igaz.Hiszen hiába mentális maga a betegség,eléggé durva fizikális tüneteket okoz.Én erre akkor jöttem rá,amikor hozzád hasonlóan egyik este próbáltam elaludni,de valahogy nem jött össze,csak zakatolt a fejem,és egyszer csak össze-vissza cikáztak a gondolataim,a következő pillanatban,már a konyhában voltam,és zokogtam,hogy elég legyen már.Nagyon fáradt voltam,de egyszerűen képtelen voltam elaludni.Teljesen kitört rajtam a pánikroham.Nálam ez egy karzsibbadással,mellkasszórítással kezdődik,majd a szívem hihetetlen módon elkezd kalapálni,de annyira hogy majdhogynem megfulladok.Ilyenkor ide-oda rohangálok,hogy úristen most megáll a szívem,meghalok,és persze ettől mégjobban bepánikolok.És az utolsó ilyen erős rohamomnál,annyira bepánikoltam,hogy elájultam,kint az utcán...mivel annyira bepánikoltam,és az ide-oda járkálás közben,egyszál hálóingben az utcára kerültem,de úgy hogy észre sem vettem.Az egyik szomszéd,kutyasétáltatás közben talált rám.Kórházba kerültem,és ezután tudatosult bennem,hogy DE IGEN KELL AZ A GYÓGYSZER HA TETSZIK HA NEM!Az agyunk egy hihetetlen dolog,és sajnos nem mindig tudjuk irányítani.És akkor egy kedvesebb kórházi doktornőtől,megkaptam egy nagyon kedves doktornő elérhetőségét.Nagyon sokat beszélgettünk,és sokat segített,b6 vitamint kezdtem szedni,és mellette a Xanaxot.Mondanom sem kell maga a gyógyszer szedése is előidézett pár rohamot,mert nagyon félek az ilyen erős bogyóktól.Mellette persze mondanom sem kell hogy egy élőhalottá váltam,ekkor dokinőm azt ajánlotta folytassuk csak napi fél tablettával,reggel és este.Ez már hatott.Egész nap nyugodt voltam,kikapcsolt az agyam,nem gondolkodtam semmin,nem agyaltam dolgokon,nem rágtam magam semmin.És ami a legfontosabb este gond nélkül eltudtam aludni.2 hónapig szedtem a gyogyót,majd 3 hétig fokozatosan leálltam róla.Mivel nem szabad hirtelen abbahagyni.Mellette kifejlesztettem egy nagyon jó kis stratégiát.Én már felismerem az előjeleket,hogy tudom rohamom lesz,ilyenkor felállok,kimegyek az udvarra,és nagyon lassan elkezdek ki,és belélegezni,és közben sétálok.Kilégzek belégzek,lassan,figyelj a hasad ki és be mozgására,és közbe sétálj a friss levegőn.Nekem ez nagyon bevált,megtudom vele akadályozni,hogy a roham kiteljesedjen,nem merem azt mondani hogy megtanultam irányítani,de azt merem állítani,hogy megtanultam kezelni.Persze ehhez el kell fogadni,hogy igen a probléma a fejünkben van,és az agyunk gonosz játéka ez velünk.De mint olvastam ezzel te is tisztában vagy.


remélem valamit sikerült segítenem.

2012. júl. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Történt veled mostanság valami trauma?Vagy régóta fennálló gondok vannak az életedben?

Ezek mind az idegkimerültség tünetei.Ezen legtöbbet a rengeteg pihenés segíthet, amikor csak lehetőséged van, próbálj aludni, vagy csak lazítani.A gondjaidra meg lassacskán jön majd a megoldás, csak próbálj higgadtan változtatni azokon.Keresztül mentem én is ezeken...

2012. júl. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A szintetikus dilibogyókat nem ajánlanám, maximum, végszükség esetén, például, ha menned kell valahová, hogy kicsit jobban legyél, vagy ha végképp nem tudsz elaludni, akkor esetleg 1-2 szer folyamodhatsz tablettához.Van sok jó gyógytea ezok sem érnek kevesebbet és a rászokást is elkerülheted.
2012. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vannak lelkileg, idegileg érzékenyebb emberek, ez nem betegség, ez alkati dolog.Tehát nincs igaza annak az orvosnak, aki azt állítja, hogy sosem gyógyul meg az ember, csak tünetmentes lesz...

A lélek, idegrendszer lassabban regenerálódik, mint mondjuk, egy csonttörés,de nem lehetetlen hogy újra és újra megerősödjön.

2012. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!